A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A tizenegyes szám jegyében kerül immár ötödik éve megrendezésre az Emlékezés Napja Sátoraljaújhelyen a Hősök Temetőjében.
Az I. világháborút lezáró fegyverszüneti egyezményt Németország és a szövetséges hatalmak képviselői 1918. november 11-én írták alá és hivatalosan ekkor (a tizenegyedik hónap tizenegyedik napján 11 óra 11 perckor) értek véget a harci cselekmények a nyugati fronton. Ezt a napot azért tartjuk fontosnak, mert a sátoraljaújhelyi katonai temetőben 1450 katona nyugszik, aki az itten egészségügyi megfigyelő-állomáson vagy valamelyik városi hadikórházban vesztette életét. A tizennégy nemzetiséghez tartozó (és nem pusztán az Osztrák-Magyar Monarchia hadseregéhez, hanem ellenség soraiban harcoló olasz, orosz, román, szerb) katonák sírjai hosszú évtizedeken át az enyészeté lettek, mígnem az I. világháború befejezésének centenáriumára a Sátoraljaújhely Fegyház és Börtön fogvatartottai újították fel a sírköveket és sírkertet, így ismét az emlékezés méltó színhelyévé vált. Idén egy rendhagyó történelemórát szerveztünk a Börtönmúzeum és A Magyar Nyelv Múzeumának közös szervezésében a sátoraljaújhelyi kadétoknak, melynek végén a nap szimbólumát a – szintén elítéltek által készített – kis pipacsos fakereszteket helyezték el a résztvevők a hősök sírjainál.