A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága és a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet „TAVASZKÖSZÖNTŐ” jóvátételi felajánlást szervezett az Európai Unió társfinanszírozásával megvalósuló EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” keretében. A 2026. december 31-ig tartó, a fogvatartottak társadalmi és munkaerőpiaci beilleszkedését segítő, valamint a hozzátartozóikat támogató projekt 5,658 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program Plusz keretében valósul meg.
Januárban „Egészséges életmód” címmel csoportfoglalkozáson vettek részt a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottai, mivel az év eleje jó kezdetnek bizonyul egy életmódváltó program elkezdéséhez és tudatos betartásához.
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága által közösen indított EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” keretében „A bűn motívuma a magyar novellairodalomban” címmel csoportfoglalkozáson vettek részt a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottai, Modok Bernadett szakmai megvalósító vezetésével.
Összesen 4000 fogvatartott bevonásával valósul meg a „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program”. Már több mint 835 ügyfél készül a projekt segítségével a szabadulásra - adta hírül a Belügyminisztérium.
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága által közösen indított EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” segíti a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben elhelyezett fogvatartottak társadalomba való visszailleszkedését.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben már hagyománnyá vált, hogy minden évben karácsony közeledtével a fogvatartottak ajándékot készítenek a rászoruló gyermekek részére.