A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A 2020-as évet jelentősen felborította a Covid-19 járvánnyal kapcsolatos új szabályozási rend. Nincs ez másképp a büntetés-végrehajtás szervezeténél sem, ahol az szigorú járványügyi intézkedések miatt a fogvatartottak személyesen nem fogadhatnak látogatót. A kapcsolattartás legfontosabb formájának a hiányát igyekezett az Országos Parancsnokság pótolni azáltal, hogy megteremtették mind a technikai, mind a szabályozási oldalt ahhoz, hogy a látogatófogadás személyességét mégis valamilyen módon pótolni tudják a fogvatartottak részére, ez pedig nem más, mint a Skype-os kapcsolattartás. A kapcsolattartás lehetőségét, módját és formáit a BvOP szervezetszabályozó eszközökön keresztül minden, a kapcsolattartástól nem eltiltott fogvatartott részére biztosítja.
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága közösen indította el a 4,2 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból megvalósuló, 2021. december 31-ig tartó EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projektet, melynek keretében 2019. február 25-én délelőtt Közösségi Foglalkoztató nyílt Szolnokon. A Közösségi Foglalkoztató élén vezetőváltás történt.
Kerti járdakövező szakmaképzést szerzett 12 fogvatartott az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben 2020. december 15-én.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben a reintegrációs szakterületen dolgozó kollégák, pártfogó felügyelők közösen monitorozzák azon fogvatartottak körét, akik bár rendelkeznek kapcsolattartóval, de video-hívást azért nem tudnak igénybe venni, mert a hozzátartozója nem rendelkezik az ahhoz szükséges technikai eszközökkel vagy esetleg kevésbé jártas annak alkalmazásában.
Hamardik alkalommal vizsgáztak sikeresen a Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet szobafestő tanulói. A végzősök különleges helyszínen, a börtön falain belül adtak számot tudásukról. A szigorú járványügyi intézkedések betartása mellett összesen hat fogvatartott tett sikeres vizsgát november 3-án a hiányszakmának minősülő szobafestőből a debreceni Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben. A 480 órás szobafestő képzés OKJ-s bizonyítványt adott.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet telephelyén 2019. január 24-ét követően indult a Tanoda szolgáltatásainak nyújtása, melynek elsődleges feladata olyan pedagógiai-módszertani struktúra kialakítása. A Tanoda elsősorban azokat a fiatalkorú fogatartottakat segíti, akik számára sem a család, sem az iskolai oktatás nem tudott megfelelő feltételeket biztosítani a sikeres iskolai előrehaladásához.
Újra lehetőség van a már meglévő és leendő ügyfelek részére, hogy nemcsak telefonon, hanem személyesen is igénybe vegyék a 2018 óta működő Debreceni Közösségi Foglalkoztató munkatársai által nyújtott szolgáltatásokat.
Az EFOP 1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című kiemelt projekt keretében 2020. augusztusában 20 fogvatartott építő- és anyagmozgató gép kezelő OKJ-s szakképzésen vehetett részt, szerezhetett targoncavezetői bizonyítványt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
Ismét lehetőség van személyes ügyfélfogadásra a 16. életévüket betöltött börtönbüntetésből szabadultak, pártfogó felügyelet alatt állók és a kriminalizációval veszélyeztetettek részére a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közösségi Foglalkoztatójában, ahol ezidáig 181 fő részére nyújtottunk segítséget.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” kiemelt projekt keretein belül asztalosipari szerelő és textiltermék összeállító szakmát szereztek a fogvatartottak.