A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Az állománytagjainkból szerveződő Füzéri Hadtörténeti és Helytörténeti Kör „80 év a Doni Katasztrófa árnyékában” c. programja keretében, idén is megszervezte a már másfél évtizedes múltra visszatekintő Füzéri Hősök Napját, melyhez ezúttal a katonai hagyományőrzéshez kapcsolódó konferenciára is sor került.
A Szakály András bv. törzszászlós vezetésével működő hagyományőrző és helytörténeti kör Füzér település, tágabban pedig a zempléni katonai emlékek feldolgozásával, megismertetésével és bemutatásával foglalkozik, a katonai hagyományőrző programok mellett. A Magyar Falu Program keretében, a doni katasztrófa 80. évfordulóján megvalósuló pályázati programjuk számos eleme közül, 2023. december 2-án egy olyan minikonferenciára került sor, amelyen a honvédelem, a kadétprogram és a katonai hagyományőrzés kapcsolódási pontjait vizsgálták előadásaikban az előadók. Kababik Edina, a sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnázium igazgatónője, előadásában azt a partnerségen alapuló jó gyakorlatot emelte ki, amely a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön, a Börtönmúzeum, valamint a kadétprogramban résztvevők között kialakult. A 2018-ra, jóvátételi programban megújult sátoraljaújhelyi Hősök Temetője kiemelt helyszíne oktatási programjuknak, a Börtönmúzeum által a hagyományőrzőkkel ide szervezett november 11-i megemlékezések pedig hangsúlyos helyet kapnak a kadétok múlt iránti érdeklődésének és tiszteletének felkeltésében.