A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A 2024. június 6-án rendezték meg a nyíregyházi Jósa András Múzeumban a „Hol sok a törvény, szaporodik a bűn” című tudományos konferenciát, több érdekes büntetés-végrehajtási témájú előadással.
A Nemzeti Kulturális Alap Géniusz Programja még a koronavírus idején, a múzeumok kényszerű bezárásának idején hirdetett meg tudományos kutatások támogatására pályázatot. A nyíregyházi megyei múzeum élve a lehetőséggel, Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye történetének egy sajátos aspektusának feldolgozására vállalkozott, amikor a történelmi betekintés elősegítését vállalta a helyi kriminalisztika világába.
Az elnyert támogatás nem pusztán a kutatói feladatokat, hanem azok publikálását is segítette, így került megrendezésre az a mini konferencia és absztrakt-kötet megjelentetése, amire 2024. június 6-án került sor.
A konferenciaprogramot kézbe véve látható volt a nyíregyházi kutatás eredményeinek ismertetésén túl, több rendőrség-történeti, valamint büntetés-végrehajtási vonatkozású előadás is helyet kapott. Mészáros Márta, az első magyarországi börtönmúzeum anyagát őrző Kiskun Múzeum igazgatója, a „Kiskunság rabitélő széke 1753-1929” címen adott elő, majd a prezentációjának kötetben megjelent részletes, szerkesztett változatával megajándékozta a Börtönmúzeum könyvtárát is. Papp János bv. alezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet készenléti csoportvezetőjének „Büntetésvégrehajtás egyenruházatának fejlődése 1870-1957 között” című előadása átfogó képet nyújtott a téma iránt érdeklődőknek, amit kiegészítettek alezredes úrnak azok az érdekes történetei, amiket mint gyűjtő osztott meg a hallgatósággal a kérdésekre válaszolva.