Az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet az egyetlen nem közvetlen állami alapítású börtön, amely Wágner Pál földbirtokos végrendelete alapján, egy szerelemféltési ügy folyományaként jött létre.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Karcagi SZC Kunszentmártoni Technikum és Szakképző Iskola meghívására 2026. április 1-jén pályaorientációs előadást tartottunk az iskola rendészeti képzésében résztvevő tanulói számára.
2026. március 24-26. között végrehajtásra került az eligazítással egybekötött oktatás a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
A Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben idén is megemlékeztek az egészség világnapjáról. Az esemény célja az egészségtudatos életmód népszerűsítése volt a fogvatartottak körében.
Minden év április 7-én ünnepeljük az egészség világnapját, a WHO 1948-as megalakulásának emlékére. A nap célja globálisan felhívni a figyelmet arra, hogy az egészség nem kiváltság, hanem alapvető emberi jog. A büntetés-végrehajtási szervezet az év minden napján kiemelten kezeli kollégái egészség tudatosságának támogatását, egészségmegőrzését, teszi ezt rehabilitációs-és egészségmegőrző programok, szakmai napok megszervezésével is.
Sok-sok csokitojás és három nyuszi várta a gyerekeket szerdán a Böri Bölcsi udvarán. A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet munkahelyi bölcsődéjében nyolc kisgyerek kiskosara telt meg ajándékkal.
Szereplőválogatást tartottak a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben: két készülő előadáshoz keresnek új tagokat a színjátszó csoport tagjai. Tizenhat elítélt jelentkezett a felhívásra.
Az ünnepekre való felkészülés a büntetés-végrehajtási intézetekben nem csupán hagyományőrző jelleggel bír, hanem fontos szerepet tölt be az elítéltek reintegrációs folyamatában is. A húsvéti időszak közeledtével az intézetben szervezett programok lehetőséget biztosítanak arra, hogy a fogvatartottak értékes, közösségépítő és készségfejlesztő tevékenységekben vegyenek részt.
Különleges és látványos programon vehettek részt a diákok a Kós Károly Építőipari Kreatív Technikum és Szakképző Iskola falai között, ahol a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet kutyavezető kollégái tartottak szakmai bemutatót.
A 12. évfolyamos közszolgálati technikus tanulóknak és szüleiknek szerveztek fórumot a Vas Vármegyei Savaria Technikum és Kollégiumban március 31-én. A rendezvényen a 2024/25-ös tanévtől duális képzési helyként választható Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet is bemutatkozott.
Március 28-án különleges virágvasárnapi programnak adott otthont a Szegedi Fegyház és Börtön. A Mécses Szeretetszolgálat szervezésében egy vonósnégyes közreműködésével elevenedett meg Jézus szenvedéstörténete.














