A Közép-Magyarország régióban az ahhoz kapcsolódó „Fogvatartotti reintegrációs program” keretén belül 2019 áprilisától a Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetében targoncavezetői szakmaképzés valósult meg a SZTÁV Felnőttképző Zrt. szervezésében.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Közép-Magyarország régióban az ahhoz kapcsolódó „Fogvatartotti reintegrációs program” keretén belül 2019 áprilisától a Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetében targoncavezetői szakmaképzés valósult meg a SZTÁV Felnőttképző Zrt. szervezésében.
A Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben elhelyezett fogvatartottak is részt vettek a 2019. május 29. napján megrendezésre kerülő zarándoklaton, melynek célállomása Mátraverebély-Szentkút volt.
A Szolnoki Rendőrkapitányság bűnmegelőzési munkatársai a Tószegi Általános Iskolában tartottak június 11-én nyílt napot. Az iskola udvarán összegyűlt tanulók megismerkedhettek a rendőrség, a katasztrófavédelem, a honvédség, a büntetés-végrehajtás, valamint az együttműködő civil szervezetek munkájával, és azok technikai eszközeivel.
2019. június 8-án ötödik alkalommal szervezett horgászversenyt a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet, és az intézet dolgozói által létrehozott Rendezett Jövőért Egyesület.
Az április utolsó napjaiban lezárult vendéglátó eladó képzést követően május hónapban három, az intézetünkben szabadságvesztés büntetésüket töltő fogvatartottak számára szervezett képzésünk vizsgái zajlottak le.
2019. május 15-17. között a lengyelországi partner intézet látta vendégül a V4 országok büntetés-végrehajtási képviselőit. A „Visegrádi Négyek” Dubnica (szlovák), Ostrava (cseh), Jastrzebie Zdrój (lengyel) büntetés-végrehajtási intézetek, magyar résztvevőként pedig a Váci Fegyház és Börtön közötti szakmai tapasztalatcsere és az intézetek közötti kapcsolatok ápolása évek óta hagyomány.
2016 után ismét Zalaegerszeg adott otthont a Büntetés-végrehajtási Intézetek regionális futball tornájának.
2019. június 7-én Debrecenben kiképzési szintfelmérő versenyt rendeztek. A megmérettetésen a Balassagyarmati és a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön, a Borsod-Abaúj-Zemplén, a Heves, a Szabolcs-Szatmár-Bereg és a Hajdú Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet, valamint a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet személyi állománya vett részt. A szervezet dolgozói kispályás labdarúgásban, lövészetben, terepfutásban, sakkban és asztalteniszben mérhették össze tudásukat.
Gyakorlati vizsgával zárult a szociális szakgondozó szakképzés. 15 elítélt adott számot sikeresen tudásáról a kétéves, szociális szakgondozó képzésen, június 6-án a Szegedi Fegyház és Börtönben.









