Január hatodika vízkereszt, avagy a háromkirályok, másképpen a napkeleti bölcsek ünnepe, a katolikus egyház egyik legfontosabb ünnepe, mely egyúttal a karácsonyi ünnepek zárónapja. Utána kezdődik a farsangi időszak.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Megyénkben tartott lelkigyakorlatot, majd hazafelé intézetünkbe is ellátogatott Böjte Csaba ferences szerzetes, hogy együtt imádkozzon a fogvatartottakkal egy békésebb, jobb világért a karácsonyi időszak utolsó vasárnapján.
Szerencsére idén télen sincs hiány mínuszokból és hóesésből. De pontosan ezért szép ez az évszak. Ebben az időben különösen figyelni kell az utak takarítására mind a gyalogos, mind a gépjárműforgalom szempontjából.
Az újévi szokásos fogadalmak jelentős része az életmód változtatásra vonatkozik, ilyenkor sokan őszintén szembenézünk egészség károsító szokásainkkal, az év végi súlygyarapodásunkkal és határozottan más irányt jelölünk ki.
Magyarország Belügyminisztere 2019. január 1-i hatállyal kinevezte öt év időtartamra Tóka István bv. ezredest az Ipoly Cipőgyár Kft. ügyvezető igazgatójává.
2019. január 11-én 09.00 órai kezdettel a Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben (Kaposvár) látogatást tett Szita Károly, Kaposvár polgármestere, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke, valamint Dér Tamás, Kaposvár alpolgármestere, intézetünk területi képviselője.
Európai Uniós támogatásból befejeződött a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet Bosnyák utcai őri szállójának felújítása.
A településen évek óta segítenek a fogvatartottjaink a problémák idején, azonban most a karácsonyi időszak a fogvatartottakat is megihlette. Idén elsőként adományoztunk, illetve először lehetett a fogvatartottjaink jóvátételi munkájának eredményét megfogni.
A Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet három fogvatartott önkéntes munkájával járult hozzá a tiszalöki református templom csúszásmentesítési munkálataihoz.
A Váci Polgármesteri Hivatallal kötött együttműködési megállapodásban foglaltak szerint a fegyházban raboskodó elítéltek resztoratív munkáltatás keretén belül vesznek részt tevékenyen a téli időszakban a hómentesítésben, tavasszal pedig a Duna-parti szakaszon felgyülemlett szemét összegyűjtésében.












