Három magyarországi intézet tevékenységével ismerkedtek április 16-tól lengyel büntetés-végrehajtási szakemberek Szegeden, Pálhalmán és Kecskeméten.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Az elmúlt évek hagyományainak megfelelően más társszervekkel közösen a Fővárosi Bv. Intézet idén is meghívást kapott a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szervezésében megrendezett Fővárosi Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyre.
Véradáson vett részt a Békés Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet személyi állománya.
A Békés Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottjai az EFOP 1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt keretében húsvéti előadáson vettek részt a Békés Vármegyei Szociális, Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat intézményében.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet és a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezete közötti együttműködési megállapodás alapján a Szervezet két munkatársa 2018. április 16-tól három napon keresztül elsősegélynyújtó képzést tartott fogvatartottaknak. A képzéshez szükséges szemléltető eszközöket a Vöröskereszt biztosította.
Az elmúlt héten két bemutatkozási lehetősége is volt intézetünknek a munkaerőpiacon, először a Dunaújvárosi Egyetemen, majd a Szakmák Éjszakája elnevezésű országos programsorozaton.
Szinte kivétel nélkül mindenki ezt kérdezte tőlem a tanfolyam megkezdése előtt. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet falain belül 2018-ban indult meg a fogvatartottak számára tartandó jobb agyféltekés rajztanfolyam, amely a fogvatartottak reintegrációját támogató eszközként került be a büntetés-végrehajtási intézet falain belülre.
Nem mindegy, hogyan érkezünk a munkahelyünkre: tettre kész örömmel, vagy leverten, kedvetlen fáradtsággal. A jó munkahely nem csak követel, hanem mindig ad is. Egy jó munkahelyen nem csak kollégák vannak és főnök, hanem jó barátok is, akikkel ezernyi közös élmény köt össze.
Digitális képességfejlesztési program indult újra a fogvatartottaknak, szabadulás után a munkaerőpiacon kamatoztathatják a megszerzett tudást.
Idén 22. alkalommal rendezték meg a Büntetés-végrehajtás Országos Terepfutó bajnokságát.









