Egyetlen év sem telhet el, hogy ne emlékeznénk meg méltó körülmények között nemzetünk eme kiemelkedő ünnepéről.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Szegedi Fegyház és Börtön 32 dolgozója kapott jutalmat az 1848-49 Forradalom és Szabadságharc ünnepén, 2018. március 14-én délelőtt a Csillagbörtön dísztermében.
Elkészült a kétsoros kerítésrendszer a magyar-szerb határ teljes, 155 kilométeres szakaszán. A második kerítés építési feladataival a büntetés-végrehajtást bízták meg: 150 kolléga és 700 fogvatartott vett részt a munkálatokban.
A Sopronkőhidai Fegyház és Börtön és a Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft. is köszöntötte hölgy munkatársait.
Virággal és ünnepi műsorral köszöntötték a hölgyeket március 8-án, a Nemzetközi Nőnapon a Szegedi Fegyház és Börtön kultúrtermében.
A nemzetközi nőnap alkalmából március 7-re szerveztek kedves ünnepséget a börtön férfi dolgozói, ahol tánccal, dallal és természetesen ajándékkal köszöntötték a hölgyeket.
Mint minden évben, idén is március 8-án köszöntöttük az intézetünkben dolgozó hölgyeket a Nemzetközi Nőnap alkalmából, sőt, a fogvatartottak is készültek ünnepi műsorral.
A szakképzés befejezéseként 7 fogvatartott szerzett képesítést az intézetben.
A Büntetés-végrehajtási Szervezet számára fontos, hogy személyi állományának tagjai fittek legyenek, állóképességük megfelelő legyen, sőt fizikai teljesítményüket megtartsák, fokozzák.











