Különálló, egymás melletti zárkák összenyitásával és teljes körű felújításával folytatódott 2017-ben a fogvatartottak életkörülményeinek javítása a Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
2018. január 6-án az intézet felújított imatermében – Urunk megjelenésének napján (Vízkereszt) – ünnepi liturgiák keretében került sor a hagyományos Vízszentelésre, melyen negyven fogvatartott vett részt.
Hűtőszekrényt és mikrohullámú sütőt ajándékoztak a Heves Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet dolgozói az egri Markhot Ferenc Kórház Gyermekosztályának és a Hospice osztálynak.
A börtönkörülmények között is fontos a Karácsony megélése, ezért különböző ünnepi programokat szerveztünk a veszprémi fogvatartottaknak.
Dr. Tóth Tamás bv. vezérőrnagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka 2018. január 1-jei hatállyal kinevezte Perger Tamás bv. őrnagyot a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnok-helyettesi beosztásába és egyben alezredessé léptette elő.
2017. december 22-én Székely János, a Szombathelyi egyházmegye püspöke celebrált ünnepi szentmisét az intézetben szabadságvesztésüket töltő elítéltek részére.
2017. december 21. napján az EMMI Speciális Gyermekotthoni Központ, Általános Iskola és Szakiskola Zalaegerszegi Gyermekotthonában jóvátételi program keretében átadták a Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben szabadságvesztésüket töltő elítéltek által készített karácsonyi kézműves ajándékokat.
A Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben találkoztak a megyei vezetők és a fegyveres társszervek vezetői a már hagyományosnak tekinthető évértékelő megbeszélésen 2017. december 28-án.
A Gyűjtő mindkét objektumában folytatódnak a felújítási munkák. Naponta több helyszínen dolgoznak a fogvatartotti brigádok az épületegyüttes megújításán.
Dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek, megválasztása óta minden évben bejár és szentmisét celebrál a Kalocsai Fegyház és Börtön fogvatartottjainak.












