"Galaxisokat is élmény figyelni, de egy gyerek első huszonnégy hónapja lélegzetelállító."
Vera Rubin
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
2017. október 30-án különleges vendégek, a Nyíregyházi Egyetemen tanuló roma diákok érkeztek a fogvatartottakhoz a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetbe.
Négy büntetés-végrehajtási intézet négy kutyavezetőjének és kutyájának képzése zajlott július 31-étől december 1-jéig Tökölön.
2017. november 24-én rendezték meg az V. Tornyos Kupát, vagyis a Belügyminisztérium által életre hívott fekvenyomó bajnokságot, amit az idén az Országgyűlési Őrség szervezett meg az ROKK Rendészeti Szervek Kiképző Központjában. Indulóink két első és egy harmadik hellyel gazdagították az intézetet.
2017. november 29-én a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságán tartották meg a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács utolsó negyedéves ülését, amelyen kiemelt vendégként vett részt a Belügyminisztérium Közigazgatási Államtitkára, Dr. Felkai László.
Négy büntetés-végrehajtási intézet négy kutyavezetőjének és kutyájának képzése zajlott július 31-étől december 1-jéig Tökölön.
Intézetünk és a Břeclavi Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnokának 2010 szeptemberében megkötött együttműködési megállapodása alapján idén ősszel 4 fős delegáció érkezett Csehországból szakmai konzultációra.
2017. november 21-én került megrendezésre Állampusztán a Bűnügyi nyilvántartó szakterület munkatársainak regionális szakmai napja.
A Közép-dunántúli Országos Bv. Intézet martonvásári objektumában, 2017. november 22-én a martonvásári székhelyű Pápay Ágoston Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium középsúlyosan fogyatékos tanulói részére adomány adtunk át.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokság Biztonsági Szolgálatának szervezésében 2017. november 16-án rendezték meg a járőr-kutyavezetők szakmai napját.









