Az intézet Dal utcai objektumának hőtechnikai javítása 54.668.000 Ft európai uniós támogatás segítségével valósult meg. A projekt 2017. május 31-ei dátummal zárult.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Június 1-jén a tiszalöki bv. intézetben pedagógusokat köszöntött az intézet parancsnoka.
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal szervezték meg a Büntetés-végrehajtás személyi állományának zarándoklatát május 31-én Mátraverebély-Szentkúton, ahol Bíró László tábori püspök volt a zarándokmise főcelebránsa, adta hírül a Magyar Kurír.
2017. május 28 napján ismételten megrendezték a VIII. Ebkavalkád és Gyermeknapot, amelynek célja, hogy a szervezők játékos, szórakoztató módon hívják fel a figyelmet a felelős ebtartásra és az állatvédelem jelentőségére. A Fővárosi Bv. Intézet kutyavezetői és szolgálati kutyái immár ötödik alkalommal tartottak szakmai bemutatót az érdeklődők számára.
A Roma Galéria képviselőinek kiállítását tekinthették meg a győri börtön fogvatartottjai a közelmúltban.
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal szervezték meg a Büntetés-végrehajtási Szervezet személyi állományának zarándoklatát május 31-én a Mátraverebély-Szentkúton lévő kegyhelyen.
Rendhagyó osztályfőnöki órán vehettek részt a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Lórántffy Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának diákjai. Kollégánk tartott nekik előadást intézetünk történetéről, munkánkról, sőt vitt magával kényszerítő eszközöket is, melyeket a tanulók ki is próbálhattak.
Intézetünk parancsnokhelyettese hosszú és eredményes szolgálati évei után saját kérésére felhagy a rendvédelmi és hivatásos életmóddal, és a civil területen helyezkedik el.
A büntetés-végrehajtási szervezet első ízben rendezte meg a személyi állomány országos zarándoklatát 2017. május 31-én, a Mátraverebély-Szentkúton található Nemzeti Kegyhelyhez, amelyen 24 büntetés-végrehajtási intézet és gazdasági társaság 136 tagja vett részt. A zarándoklaton Bíró László tábori püspök celebrált szentmisét.
A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet és a Szombathelyi Egyházmegye közötti együttműködési megállapodásban rögzítettük, hogy az egyház által fenntartott Brenner János Általános Iskola és Gimnázium tanulóinak bűnmegelőzési célú előadást illetve gyakorlati bemutatót is tart az intézet.








