Márciusban intézetünk is megtartotta a nőnapot, valamint megemlékeztünk 1848/49-es forradalom eseményeiről, ez alkalomból elismerésekben részesültek kollégáink helyi, illetve országos szinten is.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Megújult a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet mélykúti alegységének a szennyvíztisztító telepe, a nagyszabású beruházás munkálatai 2016 áprilisában kezdődtek és a próbaüzem után, 2017. március 8-án adták át a telepet.
Digitális írástudás tanfolyam indult a fogvatartottak részére február 27-én az intézetben.
Immár hagyomány, hogy fogvatartottak teszik rendbe a Petőfi teret a márciusi nemzeti ünnep előtt.
Szabó Tímea kolléganőnk március 2-án, a 2017-es Belügyminisztériumi Országos Judo Bajnokságon a 78 kg feletti kategóriában első helyezést ért el. A bajnokságon ő lett a büntetés-végrehajtási szervezet legeredményesebb versenyzője is.
Első alkalommal vettünk részt a Papp László Budapest Sportarénában megrendezett HVG Állásbörzén, ahol bemutattuk a büntetés-végrehajtási szervezet tevékenységeit, valamint folytattuk toborzásunkat is.
A nőket köszöntöttük 2017. március 8-i rendezvényeinken a Nemzetközi Nőnap alkalmából.
A Tolnai Népújság március 9-i számában cikk jelent meg, mely arra hívja fel a figyelmet, hogy mennyire fontos a fogvatartottak és családtagjaik rendezett kapcsolata.
Az idei évben sem maradt el az intézetünkben dolgozó, szolgálatot teljesítő lányok, asszonyok, anyák, nagymamák köszöntése. Szép szóval, kis édességgel és nagy szeretettel köszöntük meg kolléganőinknek, hogy vannak nekünk és számíthatunk rájuk.
Március nyolcadikán, a nemzetközi nőnap alkalmából mintegy hetven női dolgozót köszöntött Dömény Sándor bv. vezérőrnagy, megbízott parancsnok a saját, valamint az intézet férfi dolgozói nevében is az intézet színháztermében.











