A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Állampuszta-, Kalocsa-, Kecskemét és Szeged börtöneinek irodalmi színpadai mutatták be műsoraikat szeptember 10-én a Csillagbörtön kultúrtermében. Negyedik alkalommal hirdette meg a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága a család és a gyermek témakörében nyár elején a pályázatot, amelyre a III. Agglomerációból négy intézet jelentkezett.
Az elődöntőre mindegyik társulat az elítéltek által írt műsorral pályázott. Az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet csoportja „Telegrács” címmel mutatta be a társszervek képviselőinek- és a zsűri tagjainak előadását.
A fogvatartottak izgalmakkal és ötletekkel tele vágtak bele a börtön színházas felkészülésbe. Az előadás névadója is komoly ötletelés eredménye volt. A „Telegács” címből is kiderül, hogy a börtönön belüli kapcsolattartás lehetőségeivel, kommunikációval, kommunikáció eszközeivel és annak érzelmi következményeivel foglalkozik a darab. Hogyan hatnak a családtól érkező információk a fogvatartottakra és ezt mi módon tudják feldolgozni.
A darab tele volt érzelmekkel a család és gyermek témában. A szoros határidő sok munkát kívánt az elmúlt hetekben. A szerepek kiosztása nagyon személyre szóló volt, mert saját tapasztalatok alapján készülnek a jelenetek.
Maga a darab felöleli a családi beszélő pozitív élményeit, a telefon és a levelezés útján való kapcsolattartást. A családi élet érzelmeit próbálták hitelesen a színpadra varázsolni a börtön falain belül.
A felkészülésben és az előadáson résztvevő összes fogvatartott creditpontokat kap intézetétől.