A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.

Lezárult a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen rendészeti tanulmányokat folytató hallgatóinak egy fontos életszakasza. Június 24-én 188 nappali tagozatos egyetemista lépett a Ludovika Aréna pódiumához, köztük a frissen végzett büntetési-végrehajtási tisztek.
Az ünnepélyes oklevél átadón a megjelent elöljárók beszédeikben kiemelték, hogy az egyenruhás végzősök nemcsak szakmai tudást, hanem felelősségtudatot, döntési képességet és hivatástudatot is szereztek az elmúlt évek során. Az ünnepségen a hallgatók és oktatók közül többen elismerésben részesültek kiemelkedő tanulmányi eredményük, tudományos munkájuk, közösségi szerepvállalásuk vagy sportteljesítményük miatt. Szép számban rangos díjakat, ösztöndíjakat és okleveleket vehettek át az NKE oktatási rektorhelyettesétől, az RTK dékánjától, valamint az adott rendészeti szerv képviselőjétől.
A büntetés-végrehajtás vonatkozásában is többen részesültek jutalomban. A Büntetés-végrehajtási Szervezet kiváló tanulmányi eredménye elismeréseként pénzjutalomban részesítette Kárpáti Dorottya Rebeka és Dajka Dóra bv. hadnagyokat, valamint Hajdú-Gordos Adél bv. főhadnagyot, aki kiváló tanulmányi eredményéért dékáni elismerésben is részesült. Dékáni elismerő oklevelet vehetett át Gazsó Magdolna bv. őrnagy, a Büntetés-végrehajtási Tanszék tanársegédje, továbbá Árva Norbert bv. hadnagy a Rendészettudományi Kar hallgatójaként hosszabb időn át végzett példamutató tevékenységéért és szakmai elhivatottságáért.
„Ne felejtsék el, hogy a diploma értéke a megszerzett tudásban rejlik” – hangsúlyozta Kovács Gábor vezérőrnagy, az RTK dékánja, aki útravalóként arra biztatta a friss diplomásokat, hogy becsüljék meg hivatásukat, legyenek nyitottak az új kihívásokra, és törekedjenek arra, hogy mindig többet nyújtsanak az átlagnál. Schmehl János bv. vezérőrnagy, a büntetés-végrehajtás megbízott országos parancsnoka gratulált a szervezet végzőseinek, egyben jövőbeni szakmai pályafutásukhoz sok sikert kívánt.
A frissen diplomázottak közül 173-an 2026. június 27-én tesznek tiszti esküt a Ludovika Campuson megrendezett nagyszabású tisztavató ünnepségen, amely hagyományosan az NKE különleges eseménye, kiemelt állami tisztségviselők részvételével.
A büntetés-végrehajtási szakon több mint két tucat eredményes záróvizsgázó már nagy fegyelemmel és némi izgatottsággal készül a szombati tisztavatásra, ahol ünnepélyes keretek között teszik le fogadalmukat, és veszik át tiszti kinevezésüket.
Ezúton is gratulálunk az egyetemi végzősöknek, és sok sikert kívánunk a hivatásos pályafutásukhoz!

































