A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Az Európai Kiberbiztonsági Ügynökség (ENISA) minden év októberében megrendezi az Európai Kiberbiztonsági Hónapot (ECSM), melynek célja az edukáció, figyelemfelhívás a technikai eszközök biztonságos használatára, az online tér adatvédelmet, pénzügyi biztonságot veszélyeztető kockázataira, a felhasználói tudatosság elmélyítésére, valamint a biztonsági alapismeretek fontosságára.
Ennek keretében az NBSZ Nemzeti Kibervédelmi Intézet egész októberben a lehető legtöbb felületen törekszik megjelentetni a kiberbiztonsággal, -tudatosítással kapcsolatos tippjeit, javaslatait. A kampány 5 különböző témára fókuszál.
A kampány második részében a jelszókezelőkről (password manager) kaphatunk bővebb tájékoztatást. Ez egy olyan szoftver, amely titkosított formában tárolja a jelszavainkat, amelyhez ideális esetben illetéktelenek nem férhetnek hozzá. A megoldáshoz csupán egyetlen, ún. mesterjelszót kell fejben tartanunk, amellyel a jelszószéfhez hozzáférhetünk.
A kampány ebben a részben felhívja a figyelmet arra, hogy mennyire fontos a minél hosszabb, több karakterből álló jelszó használata, hiszen ezeket nagyobb számítási kapacitással lehet csak feltörni. A szakemberek azt javasolják, hogy több szóból álló jelmondatot válasszunk.
Az itt elérhető tájékoztató bemutatja a jelszókezelők előnyei mellett azok hátrányait is, informálja a felhasználót a szoftverek működésével kapcsolatosan.