A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.

Minden évben április 11-én a magyar irodalom egyik legmeghatározóbb alakjára, József Attilára emlékezünk – nemcsak születésének évfordulója miatt, hanem azért is, mert ezen a napon ünnepeljük a magyar költészet napját. A vers élmény, érzelem, gondolat. Képes egyszerű szavakkal kimondani a kimondhatatlant, megragadni azt, ami múlandó, és közelebb hozni egymáshoz az embereket. A költészet segít megérteni önmagunkat, a másikat, és a világot, amelyben élünk. A büntetés-végrehajtási szervezet intézetei különböző programokat szerveztek a fogvatartottak részére a költészet napja alkalmából. Hol versírással, hol előadásokkal, több helyen pedig versíró pályázattal hangolódtak az ünnepre.
Ez az alkalom lehetőséget ad arra, hogy újra felfedezzük a vers erejét, mélységét és szépségét, és tisztelegjünk mindazon költők előtt, akik szavaikkal formálták nyelvünket, gondolkodásunkat és kultúránkat. Az iskolai megemlékezésektől kezdve az utcai versmondásokig ez a nap a líra szabadságát hirdeti, és arra emlékeztet bennünket, hogy a költészet nem csupán a könyvek lapjain él, hanem mindennapi életünk része. A magyar költészet napja tehát nem csupán megemlékezés, hanem élő ünnep – lehetőség arra, hogy újra és újra felfedezzük, mit jelent magyarul gondolkodni, érezni és írni. Legyen április 11. a nap, amikor verset olvasunk a buszon, elmondunk egy sort egy barátunknak, vagy csak csendben újraolvassuk egy régi kedvencünket.
Csoportos foglalkozás keretében emlékeztek meg a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központjában elhelyezett fogvatartottak a költészet napjáról. A zalai bv. intézetben versíró pályázatot hirdettek, a győztes pályaműveket pedig a körlet folyosóján lehet később megtekinteni. A zalaiak mellett a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben is színesítették az alkalomból a faliújságot illusztrációkkal, plakátokkal.
A Budapesti Fegyház és Börtönben stand up műsorral köszöntötték a költészet napját az elítéltek: többek között Arany János költeményeit gondolták újra rap előadás, kétnyelvű paródia, vagy éppen híradós riport formájában.
Kecskeméten, Kalocsán, Veszprémben és Kaposváron is versmondással emlékeztek meg a költészet napjáról a rabok reintegrációs foglalkozás keretében. A Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet drogprevenciós részlegének fogvatartottai verstanulással hangolódtak az ünnepre.
A Kiskunhalason büntetésüket töltő kreatív elítéltek tollat ragadtak, és vers formájában mutatták meg tehetségüket a költészet napja alkalmából. Szombathelyen egy külön erre az alkalomra készített, verses kvízzel emlékeznek meg a költészetről.