A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.

A rendészeti pálya iránt érdeklődő középiskolás diákok számára immár második alkalommal nyílt lehetőség arra, hogy szaktudásukat és fizikai felkészültségüket összemérjék az észak-alföldi régióból érkező más iskolák csapataival. A büntetés-végrehajtási szervezet, valamint a Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Technikum és Kollégium közös együttműködésének eredményeként 2025. április 15-én rendezték meg a II. Regionális Rendészeti Csapatversenyt, melyen összesen 8 technikum tanulói vettek részt.
A Derecskén megrendezett verseny célkitűzései között olyan fontos eszmék szerepeltek, mint a „Belügyi rendészeti ismeretek” közismereti tantárgyat tanuló, valamint a „Közszolgálati technikus” és egyéb szakmai képzésben résztvevő középiskolások rendészeti – azon belül is a büntetés-végrehajtási – pálya felé orientálása, a tehetségek kiválasztása, a csapatszellem, és az összetartozás érzésének erősítése.
A fent említett célok megvalósulását szolgálta, hogy a küzdelemben résztvevő 4 fős csapatoknak a rendészeti csapatversenyek feladatinak végrehajtása mellett (akadálypálya, lövészet stb.) a bv-s ismereteikről is számot kellett adniuk a zárka- és szekrényrend kialakításával; a fogvatartottak birtokában tartható tárgyak felismerésével; és a körletfelügyelői szolgálat során viselendő rendszeresített ruházat összeállításával (a megfelelő ékítmények kiválasztásával).
A rendezvény ideje alatt a sportcsarnokba kilátogató szurkolók sem unatkoztak, hiszen a büntetés-végrehajtás toborzó standjánál kipróbálhatták a mozgáskorlátozó- és kényszerítőeszközöket, valamint játékos kvíz keretében megismerkedhettek a szervezettel és az általa nyújtott duális képzési lehetőségekkel.
A versenyben résztvevő diákok felkészültsége és helytállása kiemelendő, hiszen az idei verseny végeredménye nagyon kiegyenlítetten zárult. Ezt bizonyítja az a tény is, hogy az első és második hely között csupán egy pont volt a különbség.
A helyezések az alábbiak szerint alakultak:
I. helyezett: a Békéscsabai SZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium (Békéscsaba).
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokának jóvoltából a csapat jutalma egy vándorkupa, egy oklevél, valamint résztvevőnként egy-egy aranyérem és ajándékcsomag. A kísérő tanárnak a sikeres felkészítésért oklevél és ajándékcsomag.
II. helyezett: a Mátészalkai SZC Budai Nagy Antal Technikum és Szakgimnázium (Nagykálló).
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokának jóvoltából a csapat jutalma egy vándorkupa, egy oklevél, valamint résztvevőnként egy-egy ezüstérem és ajándékcsomag. A kísérő tanárnak a sikeres felkészítésért oklevél és ajándékcsomag.
III. helyezett: a Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Technikum és Kollégium (Derecske).
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokának jóvoltából a csapat jutalma egy vándorkupa, egy oklevél, valamint résztvevőnként egy-egy bronzérem és ajándékcsomag. A kísérő tanárnak a sikeres felkészítésért oklevél és ajándékcsomag.
A dobogós helyezést el nem érő csapatok jutalma a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának jóvoltából egy-egy emléklap, valamint minden csapattagnak egy-egy ajándékcsomag volt.
Az elismerő okleveleket és emléklapokat dr. Tóth Tamás bv. altábornagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka írta alá. A díjakat Bordás Anikó bv. ezredes (a Humán Szolgálat szolgálatvezetője), dr. Kiss-Diófalvi Katalin bv. o. alezredes (a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ igazgatója) és Gordos-Kurucz Kitti bv. őrnagy (Oktatási, Szociális és Személyzetfejlesztési Főosztály főosztályvezetője) adta át.
A szervezők nevében ezúton is gratulálunk minden résztvevő csapatnak és felkészítő tanáraiknak a helytállásukhoz és a rendészeti pálya iránt tanúsított elkötelezettségükhöz. Bízunk benne, hogy a jövőben kollégaként is viszontláthatjuk őket a büntetés-végrehajtás kötelékében!