A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.

2025. május 10-én a büntetés-végrehajtási szervezet is képviseltette magát a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szervezésében zajló Ludovika Fesztivál Családi Napján. Az Orczy-parkban megrendezett eseményre kilátogatók testközelből ismerkedhettek meg szakmánkkal és a különböző hivatásrendek világával.
Standunkon interaktív játékokon keresztül nyerhettek betekintést a börtönök falain belül zajló szolgálat kihívásaiba, érdekességeket tudhattak meg az egyáltalán nem egyforma hétköznapokról és magáról a szervezetről.
A gyermekek vérbeli körletfelügyelőként kereshették a kihelyezett mintazárkában elrejtett – tiltott tárgyakat szimbolizáló – ajándékokat; a felnőttek pedig végrehajthattak egy szabályos motozást, kipróbálhatták a kiállított kényszerítő- és mozgáskorlátozó eszközöket, valamint kvízeinken keresztül – munkatársaink segítségével – hasznos információkat tudhattak meg a szervezetről, és az általa kínált lehetőségekről.
Az esemény célja kettős volt: egyrészt a lakosság tájékoztatása és érzékenyítése a büntetés-végrehajtás társadalmi szerepéről, másrészt a személyi állomány utánpótlásának erősítése. A kitelepülés nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a rendezvényre kilátogatókban pozitív kép alakuljon ki a szervezetről és a benne dolgozó kollégákról, ezáltal is erősítve a szervezet társadalmi megbecsülését. Az érdeklődők – köztük potenciális jelentkezők – személyesen tapasztalhatták meg, hogy a büntetés-végrehajtás nem csak fegyelmet, hanem közösséget is jelent. A program informális jellege lehetővé tette, hogy a toborzók személyre szabottan, kötetlen beszélgetések során adjanak tájékoztatást a szervezet által nyújtott lehetőségekről, juttatásokról és karrierútról.
A családi napot jó hangulat, nyitottság és aktív érdeklődés jellemezte. A látogatók közül sokan először találkoztak közelebbről a büntetés-végrehajtás tevékenységével, azonban voltak olyanok is, akik már visszatérőknek számítottak. Bárhogy is alakult, joggal állíthatjuk, hogy toborzó kollégáink mindenkinek tudtak újdonsággal szolgálni.
A társadalmi megbecsültség mélyítését segítette a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága Humán Szolgálatának, a Budapesti Fegyház és Börtönnek valamint a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetnek a toborzásért felelős munkatársai; a Budapesti Börtönmúzeum kollégái; a Központi Támogató Főosztály Műveleti Osztály műveleti főfelügyelői; és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Büntetés-végrehajtási alapszakának hallgatói. Munkájukat ezúton is köszönjük!