A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága közösen indította el a 3,5 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból megvalósuló, 2020 nyaráig tartó EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú projektet a konvergencia régiókban.
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága közösen indította el a 3,5 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból megvalósuló, 2020 nyaráig tartó EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú projektet a konvergencia régiókban. A KMR régióban költségvetési forrásból valósul meg a program, azonos tartalommal.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, „Fogvatartottak reintegrációja” projekt már zajlik a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben is. A program a tájékoztatás szakaszában tart.
A későbbiekben a projektbe bevont fogvatartottak igénybe vehetnek egyéni és csoportos motivációs foglalkozásokat, munkaerőpiaci szolgáltatásokat, mint például: munkaerőpiaci és információs szolgáltatás nyújtása, álláskeresési tanácsadás, kulcsképességek fejlesztése, álláskeresési technikák oktatása.
Ezek mellett részesülhetnek a társadalmi reintegrációt elősegítő szolgáltatásokban is, mint a családi kapcsolatok helyreállítása, illetve a bűncselekménnyel okozott sérelmek szimbolikus jóvátétele - a sértett és a megsértett közösség kiengesztelése érdekében.
Országosan, a program teljes ideje alatt 4000 fogvatartottat vonnak be a büntetés-végrehajtási intézetek, közülük 1800-an vehetnek részt kompetenciafejlesztő foglalkozásokon, 1000 fő pedig piacképes szakmát szerezhet. A projekt új eleme, hogy 1000 hozzátartozó számára is komplex szolgáltatási rendszert biztosítunk. A projekt eredményeinek hasznosulása érdekében a várhatóan 5 éven belül szabadulók vehetnek részt, mert esetükben legnagyobb a szolgáltatáscsomag reintegrációs hozadéka.
A projektről bővebb információt a www.tettprogram.hu oldalon olvashatnak.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.