A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet

A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 2025. április 21-én, valamint nagypénteken is ünnepi istentisztelet tartottak, amelyen női és férfi fogvatartottak is részt vehettek. Az események célja a lelki feltöltődés, az elcsendesedés, valamint a hit és a remény megerősítése volt a fogvatartottak körében.
Mészáros Barna börtönlelkész nagypénteken Jézusról prédikált és az utolsó pillanatban döntést hozó két elítéltről. Elhangzott még a feltámadásról szóló örömhír is „Nincs itt feltámadott”. Ezekkel az üzenetekkel megerősödve térhettek vissza aznap a fogvatartottak a zárkájukba.
Húsvét hétfőn az intézet különleges meghívott vendége Durbák József volt, aki bejáró missziós szolgálata keretében zenés dicsőítéssel és személyes bizonyságtételével tette mélyebbé és személyesebbé az eseményt. Szavai hitelesen és őszintén szóltak azokhoz, akik az életük egy nehéz szakaszát élik, de szeretnének változtatni, új útra lépni.
A zenés szolgálat nemcsak hangulatában, hanem tartalmában is megszólította a jelenlévőket. A dicséretek és az elhangzott üzenetek bátorítást és reménységet nyújtottak mindazoknak, akik keresik a lelki megújulás lehetőségét. Az istentisztelet során lehetőség nyílt személyes elmélyülésre is, sokan megosztották saját gondolataikat, kérdéseiket, vagy épp csak csendben, elmélyülten hallgatták a szolgálatot. A rendezvény különösen fontos szerepet tölt be a fogvatartottak lelki gondozásában, hiszen ezek az alkalmak lehetőséget biztosítanak az elcsendesedésre, az önreflexióra és a hit útjának keresésére.
Az intézet vezetése ezúton is köszönetet mond Durbák József missziós szolgálatáért, aki jelenlétével és személyes példájával hozzájárult ahhoz, hogy a fogvatartottak lelkileg is épülhessenek. Az ilyen alkalmak jól példázzák, hogy a büntetés-végrehajtás nemcsak a jogkövetkezmények végrehajtását jelenti, hanem lehetőséget is biztosít a változásra, az újrakezdésre és a belső megújulásra.