A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
2019. április 9-én került sor a már hagyományosnak tekinthető Egyházi Kerekasztal-beszélgetésre a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben. Ezek a beszélgetések adnak lehetőséget arra, hogy az intézetben szolgálatot teljesítő egyházak képviselői találkozhassanak, beszélgethessenek, megoszthassák tapasztalataikat egymással és az intézet vezetésével egyaránt.
Az idei megbeszélésen a református egyház, a Magyar Evangéliumi Börtönmisszió, a Krisztus Szeretete Egyház és a Hetednapi Adventista Egyház képviselői hallgatták meg először Jánosa Attila, a győri intézet lelkészének beszámolóját a 2018. évi börtönlelkészi tevékenységéről. Mint minden évben, 2019-ben is színvonalas előadást hallgathattak meg a kerekasztal résztvevői: Roszik Gábor evangélikus lelkész „Börtönmisszió és diakónia” témában mesélt arról, hogyan alakult meg Magyarországon a Magyar Testvéri Börtöntársaság, illetve a börtönben végzett lelkészi szolgálat örömeiről, és nehézségeiről is mesélt. Roszik lelkész úr a Tessedik Sámuel Alapítvány alapítója (ez a szervezet az egyedülálló édesanyák, kisgyermekek, nehézsorsú családok támogatására jött létre), az ország első anyaotthonának létrehozója, illetve a Félúti Ház kialakítója. A Magyar Testvéri Börtöntársaság megalapítója és hosszú ideig elnöke (a Prison Fellowship International tagszervezete). A Börtönlelkészek Magyarországi Egyesületének alapítója és annak első elnöke. A Börtönlelkészek Nemzetközi Szervezetének 4 évig európai elnökségi tagja. A beszélgetés után a résztvevők vendégeink voltak egy finom ebédre.