A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A győri börtönrádió vendége volt Dr. Feller Gábor pszichiáter főorvos, akit a pszichiátriai betegségeken kívül többnyire a mai magyar droghelyzetről kérdeztek a műsorszerkesztők.
A győri börtönrádió vendége volt Dr. Feller Gábor pszichiáter főorvos, akit a pszichiátriai betegségeken kívül többnyire a mai magyar droghelyzetről kérdeztek a műsorszerkesztők.
A fogvatartottakkal végzett hatékonyabb prevenciós munkavégzéshez az intézet lehetőséget biztosít arra, hogy olyan vendégeket és előadókat hívhassanak meg, akik előadásaikkal, beszámolóikkal még eredményesebbé teszik ezt a munkát.
Meghívásunknak eleget téve vendégünk volt dr. Feller Gábor a győri Petz Aladár Megyei Oktatókórház Pszichiátriai, Mentálhigiénés és Addiktológiai Osztály főorvosa, aki régóta foglalkozik szenvedélybetegek kezelésével. A vele készített interjúból a fogvatartottak megtudhatták, milyen módszerekkel kezelik a különböző pszichiátriai betegeket és hogyan segítenek a drogfogyasztóknak szenvedélybetegségük leküzdésében.
Az elismert szakember a rádiónak beszélt a pszichiátriai munka sokrétűségéről, a mai drog- és alkoholhelyzetről: ezek a problémák jelen vannak mindennapjainkban, az alkoholizmus hazánkban népbetegségnek számít. Ezekkel a problémákkal foglalkozni kell, újra és újra szembe kell nézni velük.
A börtönrádió másik meghívott vendége az intézetünk egészségügyi osztályán szolgálatot teljesítő Böröcz Tímea zászlós, szakápoló, aki több évig dolgozott pszichiátriai osztályon. A rádiónak elmondta, hogy a győri intézet nagy hangsúlyt fektet a szenvedélybetegség kezelésére és annak leküzdésére: az intézetünkbe droghasználatért bekerült fogvatartottak a bv. keretein belül „védve” vannak a kábítószer ártó hatásától, az intézet drogprevencióval segíti őket. A szenvedélybetegek másik nagy csoportját képezik a dohányzó fogvatartottak, akikre külön „Intézeti programja” van a börtönnek.
A beszélgetés tanulsága szerint a drogmentes élethez leginkább a megelőzésre kell fektetni a hangsúlyt és arra, hogy találjunk egy olyan célt vagy tevékenységet, melynek végzése során olyan pozitív megerősítést és élményt kapunk, amely tartalmassá teszi a mindennapjainkat.