A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben is készülődnek a húsvétra. A női fogvatartottak örömmel alkottak a kézműves foglalkozásokon.
Az intézet EFOP-tanácsadója által szervezett kézműves foglalkozásokon a résztvevők kedvükre készíthettek az alkalomnak megfelelő díszeket, kis ajándéktárgyakat. Az elkészült alkotások egyik fő motívuma a húsvéti nyúl volt.
Egyes források szerint a 16. századi Németországból eredeztethető a szokás, miszerint a húsvéti nyúl ajándékokat hoz a gyermekeknek. Más források szerint a nyúl csupán egy félreértelmezés, mert eredetileg gyöngytyúkot ajándékoztak az emberek, annak tojásaival együtt. A tojás jelképezi továbbá az újjászületést és a termékenységet is. Magyarországon is régi népszokás a tojások díszítése különböző festési technikákkal, melyek közül az egyik a hímzéshez hasonlatos minta rajzolása, innen ered a hímes tojás elnevezés.