A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt országos projekt gyakorlati megvalósításáról tájékoztatták a projektben együttműködő partnerek az Európai Bizottságtól, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériumától érkezett vendégeket a Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 2019. május 27-én.
A Belügyminisztérium, valamint a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága szervezésében az Európai Bizottság képviseletében dr. Kullmann Ádám és dr. Balogh Zoltán program menedzser látogatott a Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetbe. A projektben együttműködő partnerünket a fogvatartottak szakképzését lebonyolító Bács-Szakma Non-Profit Zrt. munkatársai képviselték a rendezvényen.
Nagy István bv.alezredes, intézetparancsnok köszöntötte a megjelenteket, majd röviden bemutatta az intézet tevékenységét. Ezt követően Botka Bianka, a Belügyminisztérium EFOP szakmai vezetője ismertette az országos kiemelt reintegrációs projekt célját, tevékenységét, az eddig elért eredményeket. A projekt intézeti megvalósításáról Péter Ildikó c.bv. alezredes, EFOP intézeti szakmai vezető készített prezentációt. A szakmaképzésben együttműködő Bács-Szakma Non-Profit Zrt. képviseletében Jung Boglárka, képzési irodavezető összefoglalta a fogvatartottak oktatásával összefüggő országos és helyi tapasztalatokat.
A program második részében a résztvevők megtekintették a reintegrációs projektek szakmaképzéseiben készített munkaterületeket, valamint a látogató helyiségben kialakított gyermekbarát területet. A rendezvény keretében a betanított létesítmény-üzemeltető szakmaképzést teljesítő fogvatartottak ünnepélyes keretek között vették át tanúsítványukat Nagy István bv.alezredes, intézetparancsnoktól és a Bács-Szakma Non-Profit Zrt. képviseletében Jung Boglárka, képzési irodavezetőtől. Ezt követően az Európai Bizottságtól érkezett vendégek három, az EFOP projektben résztvevő elítélttel folytattak kötetlen beszélgetést.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt megvalósítása 2016. október 1-én kezdődött intézetünkben. A büntetés-végrehajtási intézetekben megvalósuló program célkitűzései között szerepel, hogy a fogvatartottak támogatással már a szabadulásukat megelőzően felkészüljenek a munkaerőpiaci és társadalmi visszailleszkedésre.