A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tolna Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Büntetés-végrehajtási szervezet kiemelt stratégiai célkitűzéséhez - a teljes körű foglalkoztatáshoz - hozzájárulva újabb szakmaképzés zárult a Tolna Megyei Bv. Intézetben.
A hazai börtönökben a teljes körű foglalkoztatás fenntartása érdekében a munkáltatás mellett nagyon fontos szerepet kap az oktatás is. Nincs ez másként a Tolna Megyei Bv. Intézetben sem, hiszen a társadalomba és a munkaerő-piacra történő visszailleszkedés egyik legfontosabb eszköze a piacképes szaktudás megléte.
A „Fogvatartottak reintegrációja” című projektben elsősorban azon fogvatartottak vehetnek részt, akik 5 éven belül szabadulnak, tehát a közeljövőben szembesülnek a visszailleszkedés nehézségeivel. A projekt célkitűzései között szerepel, hogy a fogvatartottak támogatással már a szabadulásukat megelőzően felkészüljenek a munkaerő-piaci és társadalmi visszailleszkedésre. Ebben jelent segítséget a Bács-Szakma Zrt. felnőttoktatási intézet közreműködésével - 2019. február hónapban - elindított szobafestő szakmaképzés, melyre 17 fő fogvatartott jelentkezett.
A két napos szakmai záróvizsgán 15-en adtak számot tudásukról és szereztek versenyképes szaktudást az építőipar ezen területén hiányszakmának számító pályán. A megszerzett tudás a reintegrációs célokon túl alkalmas lesz arra is, hogy a börtönbüntetésüket még töltő fogvatartottak munkáltatása a későbbiekben szakképzettségük alapján, annak megfelelően valósulhasson meg. Az ünnepélyes bizonyítvány átadóra a képző intézmény tanárainak és a vizsgabizottság tagjainak jelenlétében került sor.
"Az EFOP 1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg."