A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Hétvégén a Sóstói Múzeumfaluban megrendezett gyermeknap egyik legkedveltebb és legszínesebb programeleme volt a „Rajzverseny a vakációról”, amely lehetőséget adott a gyerekeknek, hogy megmutassák, mit jelent számukra a nyári szünet. Ez a felhívás a kreativitás kifejezése és bepillantás is a gyermekek világába, vágyaikba, terveikbe és álmaikba.
A rajzversenyre helyben lehetett nevezni. A szervezők asztalokat, rajzeszközöket és minden szükséges alapanyagot biztosítottak, hogy a gyerekek szabadon kifejezhessék magukat. A témát – „Így képzelem a vakációt” – szándékosan hagyták nyitottnak, hogy minden korosztály saját élményei és vágyai szerint alkothasson.
A beérkezett rajzok témái között megjelentek a klasszikus nyári élmények – strandolás, kirándulások, családi nyaralás – de akadtak olyan munkák is, amelyek különleges álmokat örökítettek meg, például egy koncerten átélt kalandot. A pályázaton két korcsoportban hirdettek eredményt, és mindkét kategóriában különösen tehetséges alkotások születtek.
A nyertesek értékes ajándékcsomagokat vehettek át, amelyek tartalmaztak kreatív eszközöket, valamint a gyermekek életkorához illő meglepetéseket. A rajzverseny nemcsak a gyerekek fantáziáját mozgatta meg, hanem a szülők és szervezők figyelmét is felhívta arra, mennyire fontos, hogy teret adjunk a gyermeki önkifejezésnek. Egy-egy rajz sokkal több lehet, mint színes vonalak a papíron!
Üzenetet hordoz, érzéseket közvetít és segít abban, hogy jobban megértsük, mi foglalkoztatja a fiatalokat.
A vakációról készült rajzok, kiváló példái annak, hogyan lehet játékos formában fejleszteni a gyerekek önkifejezését, miközben egy-egy alkotás által közelebb kerülhetünk ahhoz, ahogyan ők látják a világot és benne a nyári kalandokat.