A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

A Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben hagyománnyá vált, hogy a húsvétot megelőző nagyhéten ünnepi istentisztelet kerül megszervezésre, amely segít felkészülni az ünnep méltó megélésére. Idén a húsvétot megelőző szerdán és nagycsütörtökön is hallhattuk Isten igéjét.
Az elmúlt évekhez hasonlóan a húsvétot megelőző nagyhét szerdáján az ünnepi istentiszteletet a Protestáns Tábori Lelkészi szolgálat püspöke, vagy az általa megbízott lelkipásztor végzi el. Ez év nagyheti szolgálatát Ft. Mészáros László dandártábornok, református tábori püspök úr megbízásából Nt. Oláh Emil ezredes úr, a tábori lelkészi kar vezetője tartotta meg a fogvatartottaknak.
Kiss Barna bv. őrnagy, az intézet parancsnokhelyettese köszöntötte a vezető lelkész urat, és felkérte ünnepi szolgálatellátására. A program a női elítéltek önképző körének Börtön Passió című előadásával kezdődött. Az irodalmi összeállítás Szabó Ferenc: Passió című verse köré épült fel. Elhangzott Wass Albert: Aki oda tette és az Előhang című versei. Betét dalokként elénekelték Konc Zsuzsa: Köd előttem, köd mögöttem, valamint G. J. fogvatartott által szerzett Tudom, hogy haláloddal, illetve Adj nékünk című énekeket.
Krízis és üdvösség
Nt. Oláh Emil tábori lelkész úr textusát a János evangéliuménak 12: 44-50. felolvasásával kezdte. Igehirdetését a 47 vers második felére építette fel „… mert nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem”.
Fő mondanivalója: A krízisből eljutni a megváltásig az üdvösségre. Jézusnál is véget ért valami, Ő is krízis helyzetbe került. Az ítéletet végrehajtották azért, hogy változás állhasson be a félelemmel teli tanítványok, azaz a mi életünkben is.
Azt kívánta, hogy Jézussal jussunk el a húsvéti megmentett állapotba, engedjük, hogy Jézus Krisztus a krízis helyzetünkből kimentsen, azaz kihúzzon ki minket a mocsárból, hogy mindannyian egy kiegyensúlyozott tiszta életet élhessünk.
Nt. Darvas Szilárd ra. osztályvezető református lelkész a Máté evangéliumának 5:3-10 részéből felolvasott igével köszönte meg a lelkész úr szolgálatát. Amelyből kiemelte „Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják az Istent”(Mt.5:8). Megköszönte azt a tisztaszívű igehirdetést, amely segíthet mindenkinek elfogadni, Krisztus megmentését az életre.
Legyen meg a Te akaratod!
A nagycsütörtöki ünnepi istentisztelet ökumenikus jelleget öltött, amelyen Nt. Darvas Szilárd ra. református osztályvezető lelkipásztor szolgált.
Istentiszteletet a női elítéltek „Börtön Passiójának” bemutatása tette színesebbé.
Az istentisztelet alapja Máté evangéliumának 26:17-29 versei voltak. Kiemelte, hogy Jézus tudta, hogy mire készül, hogy mi fog történni. Láthatjuk Jézus szolgálatának erejét, ami a halálos gyötrődésben számunkra is erőt ad.









