A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A művészet világnapját 2019 óta ünneplik április 15-én, amely nap alkalmából a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet egy férfi fogvatartottja által készített néhány rajzát tekinthetjük meg.
A művészet nem válogat, bárkit megszállhat az alkotókészség, amihez nincs szükség semmire, csak papírra, ceruzára vagy egy kis festékre, amelyeket átfogja az elme határtalan képzelete.
Ferenc már a börtön falain kívül is alkotó tevékenységet folytatott, ugyanis tetoválóként dolgozott, illetve már akkor is rajzolt, festett különböző elképzeléseket. Az elmúlt 10 évben a mindennapjai részévé vált az alkotás, amely rendkívül fontos szerepet játszik a monotonnak tűnő napok és a nehezebb időszakok könnyebb átlendülésén.
A megrajzolni kívánt fényképeket újságokból, tv-ből vagy éppen emlékezés alapján másolja papírra. Néhány órát vesz igénybe egy-egy portré rajz elkészítése, amelyeknek a megalkotása közbeni átszellemülés segítik kikapcsolni az elméjét és elterelni a gondolatokat a bezártságról, valamint jó érzéssel töltik el az elkészült alkotásai. Festményei és rajzai több helyen is díszítik a börtönfalakat, például irodákban, reintegrációs tiszti irodában. Ferenc szívesen mutatja meg a nagyvilágnak az általa készült kreációkat, büszkeséggel tölti el és úgy érzi, ezzel is értéket ad a külvilág és a börtön számára.
Különleges alkotása saját arcképének megrajzolása volt, amelynek jelentősége az, hogy jobb nem beszélni. Minden elkészített remekmű alján szerepel az „aláírása”, amely egy fekete biliárdgolyó, fektetett nyolcassal, amivel szándékosan az oda nem illősséget szerette volna szimbolizálni, hogy eltérjen a megszokottól.