A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A környezetvédelmi világnapot minden évben június 5-én ünneplik világszerte, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a környezeti problémákra és ösztönözzön bennünket a környezetvédelem érdekében tett lépésekre. Ezen nemzetközi nap alkalmából Csegöldiné Tóth Erzsébet Erika bv. őrnagy asszonynak a természettel való meghitt kapcsolatába nyerhetünk betekintést.
Az ENSZ világszervezet közgyűlése az 1972. június 5-16. között Stockholmban megtartott környezetvédelmi világkonferencia kezdőnapját még abban az évben világnappá nyilvánította. Központi rendezvényeit minden évben más országban és témában szervezik meg.
Erika számára a mindennapok nemcsak a börtön falain belül, hanem a természet közvetlen közelségében is zajlanak. Bár hivatásában a büntetés-végrehajtás kemény és olykor kimerítő világában dolgozik, szabadidejében egy egészen más szerepet tölt be: méhészkedik és mézet készít, amellyel kiváló példát mutat arra, hogyan lehet összekapcsolni a személyes szenvedélyeket a környezetvédelemmel.
Az egészséges méhpopulációk fenntartása kulcsfontosságú a globális élelmiszerbiztonság szempontjából. Ezért a méhészkedés és a méhek védelme szorosan kapcsolódik a Környezetvédelmi Világnap célkitűzéseihez.
A természetben eltöltött idő számára nem csupán hobbi, hanem szenvedély is, kiváló ellensúlyt nyújt a munkájában tapasztalt stressz és feszültség oldására. Erika nemcsak a méhészkedés mesterségét sajátította el, hanem mélyebb kapcsolatba is került a természet körforgásával és a fenntarthatósággal.
Munkáját és szenvedélyét gyakran megosztja kollégáival és barátaival is, akik szívesen fogyasztják a természetes, adalékanyagoktól mentes mézet. A kolléganőnk által termelt méz nemcsak egészséges és természetes élelmiszerforrás, hanem egyben a fenntartható gyakorlatok és a természet iránti tisztelet szimbóluma is.
Csegöldiné Tóth Erzsébet Erika bv. őrnagy kettős élete jól példázza, hogy a hivatás és a szenvedély egyensúlya mennyire fontos a lelki és testi egészség megőrzéséhez. Méhészkedéssel nemcsak saját örömét leli, hanem a közösség számára is értéket teremt, bebizonyítva, hogy a legkeményebb munkakörökben dolgozók is megtalálhatják a harmóniát a természet segítségével.