A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Április 14-én nem mindennapi élményben volt része a LEONARDO MÉDIA AKADÉMIA végzős diákjainak, ugyanis a 22 főből álló csoport két kísérő pedagógussal intézetlátogatáson vett részt a börtönben.
Ismerkedéssel indult a napjuk a kultúrteremben, ahol a toborzó csoport tagjai bemutatták az intézmény működését és arról is részletesen beszéltek, hogyan lehet valakiből büntetés-végrehajtási tiszt, mi kell a pályához, milyen képzések érhetők el és milyen juttatásokkal jár ez a hivatás. Valódi kulisszatitkokat hallhattak a szakemberektől, és olyan kérdéseket is feltehettek, amelyek túlmutattak a tankönyvi anyagon.
A tájékoztatót követően, szó szerint beléphettek a rácsok mögé. Vezetett körút keretében megnézték a női körletrészt, ahol a zárkák és fürdőhelyiségek is látogathatók voltak – természetesen a biztonsági szabályok szigorú betartása mellett. A következő állomás a kutyatelep volt, ahol láthatták a kutyakiképzés egyik izgalmas pillanatát. A műhelycsarnokban a fogvatartottak mindennapi munkájába nyertek bepillantást, ami sokak számára meglepő élmény volt, hiszen nem csupán a bezártságról, de a rendszeren belüli értékteremtésről is képet kaptak.
A nap fénypontja kétségtelenül az volt, amikor a diákok felszállhattak a rabszállító buszra – kívülről talán csak egy jármű, belülről viszont egészen más világ. Végül kipróbálták a látogatói beszélőfülkéket is, ahol a rabok hozzátartozóikkal szoktak kommunikálni.
Ez a rendhagyó tanulmányi kirándulás érdekes és informatív volt, sok diák számára új perspektívát is adott a pályaválasztás előtt.
A rendvédelem világa távolinak és zártnak tűnhet, de ezen a napon egy kicsit közelebb került hozzájuk. És ki tudja – talán néhányuk jövője épp itt, Tiszalökön vette az irányt.