A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Egy különleges eseménynek adott otthont a Magiszter Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és AMI Tiszavasvári Tagintézménye 2025. április 26-án, ahol a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottai által, az EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú, „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” foglalkozási rehabilitációs szolgáltatásának keretében készített ajándéktárgyak és festmények ünnepélyes átadására került sor.
Az óvodások és iskolások számára készült terepasztalok, kézzel varrt nyulak, festmények és papírfonással készült kosarak az ünnepi készülődés részévé váltak, az iskola aulájában kiállítva pedig mindenki megcsodálhatta őket. Az átadáson részt vett Balázs Csilla, Tiszavasvári polgármestere, Petruskáné dr. Legeza Tímea aljegyző, Demeterné Berencsi Tünde, az intézmény főigazgatónője és közvetlen munkatársai.
Az alkotásokat Gombkötő Éva szakmai megvalósító és Novotnik László bv. alezredes, intézeti szakmai vezető adták át, a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet munkatársai és a sajtó képviselői jelenlétében.
A rendezvény Gombkötő Éva kollégánk személyes életében is jelentős állomás volt, mivel nyugdíjba vonul. Az elmúlt években kiemelkedő szerepet vállalt a fogvatartottak társadalmi és munkaerőpiaci beilleszkedésének elősegítésében. Munkája révén számos elítélt kapott lehetőséget arra, hogy felelősségvállalással és aktív részvétellel támogassa a helyi közösségeket és rászoruló intézményeket. A foglalkozási rehabilitációs szolgáltatás különösen azoknak a fogvatartottaknak nyújtott lehetőséget, akik nem voltak bevonhatók a hagyományos börtönmunkáltatásba. Munkája hozzájárult ahhoz, hogy a fogvatartottak ne csak a múlt terheit hordozzák, hanem fogvatartásuk alatt felkészüljenek a szabadulás utáni új életre.
A Széchenyi Terv Plusz keretében, a Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága konzorciumi partnerségében megvalósuló és a fogvatartottak társadalmi visszailleszkedését segítő kiemelt projekt 5,658 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból valósul meg. A 2026. december 31-ig tartó projekt részleteiről bővebb információt a https://bv.gov.hu/hu/node/8775 oldalon olvashatnak.