A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Bv. Intézetet 1902-ben alapították, és levéltári anyagok szerint 40-50 fogvatartott dolgozott akkoriban a rabműhelyben. Fő termékük a fonott kosár és a bajuszpödrő dobozka volt, amely iránt nagy kereslet mutatkozott akkoriban.
Az igazság védelmében
Azonnal megálltak segítséget nyújtani, mivel a lángok méretéből látták, hogy bármelyik pillanatban nagy baj történhet és a két utas közvetlenül a kisbusz mellett állt. Meggyőződtek arról, hogy a gépjárműben nem maradt utas és az ott álló férfit és nőt biztonságos távolságra kísérték, ezzel egy időben értesítették a tűzoltókat és a rendőrséget. Közben a tűz egyre erősebben égett, később, 2-3 perc múlva kigyulladt az utastér is, amit kisebb robbanások követtek. 5 perc alatt a kisbusz szinte teljesen kiégett.
A tűzoltók és rendőrség munkatársai gyorsan kiérkeztek és átvették a helyszínt a büntetés-végrehajtás egyenruhásaitól.

Collage galéria





