Az országos fegyintézetekben elhunytak egy részét a 19. század közepétől az 1960-as évek végéig rabtemetőkben földelték el. A temetésükön nem voltak gyászolók, a börtön lelkésze vett végső búcsút az elhunytaktól.
Az igazság védelmében
Agglomerációk
A büntetés-végrehajtási szervezet hatékonyabb működése érdekében egy átfogó strukturális reformot hajtottunk végre, amelynek eredményeként létrejött egy új, régiós szintű szakirányítási szint. Az öt agglomeráció – egy-egy vezető intézettel az élükön – egy hidat képez az országos parancsnokság és a területi, illetve helyi besorolású intézetek között. Az egy térségben található intézetek egy olyan együttműködési rendbe szerveződtek össze, amelynek keretében akár közös szolgálat ellátásával, akár az erőforrásaik megosztásával segítik, támogatják egymást.









