A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tíz börtön 101 elítéltjével imádkozott közösen Böjte Csaba ferences szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítója a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben megrendezett kilencedik Országos Fogvatartotti Imanapon.
Böjte Csaba a fogvatartottaknak a reményről és az újrakezdés lehetőségéről beszélt. Hangsúlyozta a hit, a vallás fontosságát, amely a rácsok mögött élőknek kapaszkodót, egyfajta iránytűt jelent a mindennapokban. A család megtartó erejéről is szólt, az imanap végén pedig a fogvatartottak gyermekeiért mondott áldást.
Az imanapon részt vevő elítéltek személyes történeteikkel, tanúságtételeikkel biztatták és erősítették egymást, majd verssel, énekkel és dallal dicsérték az Urat. A büntetés-végrehajtás börtönlelkészei mellett az idei imanapon beszédet mondott Magyarné Balogh Erzsébet lelkipásztor, a Református Misszió Központ igazgatója, Szabó József, a Magyar Evangéliumi Börtönmisszió elnöke, valamint Csuka Tamás dandártábornok, nyugalmazott protestáns tábori püspök is.
A büntetés-végrehajtás kiemelt feladata a fogvatartottak reintegrációjának, vagyis társadalmi visszailleszkedésének elősegítése. A kötelező munkavégzés és az oktatás mellett ebben jelentős szerep jut a vallásgyakorlásnak, az egyházaknak.
Jelenleg közel 17 ezer fogvatartott tartózkodik a magyar börtönökben, akiknek lelki gondozását a négy történelmi egyház – a katolikus, a református, az evangélikus és az izraelita – 34 börtönlelkésze végzi egyházi irányítás és felügyelet alatt, ökumenikus szellemben.