A büntetés-végrehajtási szervezet mára részben önfenntartóvá vált, hiszen a belső ellátás keretében számos termék fogvatartotti munkával készül: a baracskai és a szegedi péküzemekben 2017-ben 156 féle péksüteményből közel tízmillió darabot készítettek az elítéltek.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
2026. február 18-án, szerdán rendezték meg a Büntetés-végrehajtási Szervezet 2026. évi Országos Pontszerző Bajnokságának nyitó eseményét, a darts versenyt. A versenyen összesen 17 büntetés-végrehajtási csapat mérte össze tudását. Az eseményen a Váci Fegyház és Börtön is képviseltette magát: intézetünk két hölgy és egy férfi kolléga részvételével állt rajthoz.
A Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ személyi állománya és hozzátartozói részére kirándulást szervezetek a Lengyelországi Zakopanéba. A kirándulást és csapatépítést közösség formáló céllal rendezték meg, amelyhez az intézetben zajló duális képzésben részvevő diákok is csatlakoztak.
A Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ duális képzésében résztvevő hat diák, valamint szakmai oktatójuk a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtönben jártak „tanulmányi kirándulás” céljából.
Kiváló hangulatban rendezték meg 2026. február 18-án az Országos Darts Bajnokságot. Az új kezdeményezés nagy érdeklődést váltott ki, hiszen a darts most debütált a büntetés-végrehajtás országos pontszerző sportágainak sorában.
A Sopronkőhida–Jánostelep melletti egykori rabtemető 2022 óta nemzeti emlékhely. A Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI) a kommunizmus áldozatainak emléknapjához kapcsolódva 2026. február 23-án parcellakövet avatott a Sopronkőhidai Rabtemető bejáratánál, jelezve, hogy a terület a nemzeti sírkert részeként védett sírokat őriz.
Különleges, reintegrációt és kreditszerzést támogató programsorozat valósul meg a Sopronkőhidai Fegyház és Börtönben „Barangolás Európában” címmel. A januártól márciusig tartó előadássorozat célja, hogy a fogvatartottak új ismeretekhez jussanak, tágítsák látókörüket, és olyan perspektívákat nyerjenek, amelyek segíthetik őket a társadalomba való sikeres visszailleszkedésben.
Fontos szakaszához érkezett a "Második esély" program, amely Magyarországon egyedülálló kezdeményezésként, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága együttműködésében, Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos támogatásával valósul meg. A program keretében a Pumi Veszprémi Állatmenhely Alapítvány által kiválasztott négylábúak 2026. február 24-én a veszprémi fogvatartottak gondozásába kerültek, így az ebek az elkövetkezendő hónapokban a rácsok mögött növelhetik esélyüket a későbbi örökbefogadásukra.
Az elítéltek társulata február 19-én délután a Szegedi Fegyház és Börtönben ismét előadta a „Boldogok, az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek” című színdarabot, ezúttal intézettel kapcsolatot tartó társ- és civil szervezetek képviselői számára.
Minden ember számára fontos a saját anyanyelve, hiszen a kommunikáció elengedhetetlen a mindennapokban. Február 21-e a Nemzetközi Anyanyelv napja, amely arra emlékeztet bennünket, hogy a nyelv több, mint szavak összessége: kultúrát, történelmet és személyes identitást hordoz.
2026. február 25-én, a délelőtti órákban a Vas vármegyei rendvédelmi szervek, a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet, a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság, valamint a Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság állománya közös felkészülési gyakorlat keretében számol fel egy feltételezett tűzesetet és fogolyszökést.














