Gyöngyös Balázs börtönlelkész meghívására püspöki szent misét tartott hétfőn délután a börtönben Dr. Várszegi Asztrik püspök, pannonhalmi főapát.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága közösen indította el a 3,5 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból megvalósuló, 2020 nyaráig tartó EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú projektet a konvergencia régiókban.
A büntetés-végrehajtási intézetekben megvalósuló program célja az elítéltek és az előzetesen fogvatartottak társadalmi és munkaerőpiaci reintegrációjának erősítése, ezen keresztül az elkövetők bűnismétlési kockázatának csökkentése.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, Fogvatartottak reintegrációja című projekt nyitókonferenciáját 2017. március 28-án rendezték meg a Belügyminisztériumban. A projekt a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben is megvalósul.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú program a fogvatartottak társadalomba való visszailleszkedésének segítésére, a befogadó környezet megteremtése érdekében indult el az ország büntetés-végrehajtási intézeteiben, így Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is.
A fogvatartottak társadalmi visszailleszkedését segítő komplex programok 2016. október 1-től az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, Fogvatartottak reintegrációja című kiemelt projekt megvalósításával folytatódnak a Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
Újabb mérföldkövéhez érkezett a fogvatartottak társadalomba történő visszailleszkedését támogató TEtt-program. A Békés Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, mint valamennyi bv. intézetben, a Széchenyi 2020 program keretében megkezdődött a „Fogvatartottak reintegrációját” elősegítő EFOP-1.3.3-16-2016-00001 projekt.
A tavasz beköszöntével számos idényjellegű munka elvégzését kezdte meg a kft. és az intézet.
A győri börtönben is elindult az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, a „Fogvatartottak reintegrációja” elnevezésű projekt.
2016 októberében indult el a Szegedi Fegyház és Börtönben a fogvatartottak reintegrációját támogató program, hiszen a fogvatartottak szabadulásuk után sokszor állnak kihívások előtt: legyen az álláskeresés, szociális ügyintézés, esetleg a családi kötelékek szorosabbá fűzése.











