Jóvátételi program keretében néhány önként jelentkező fogvatartott segített a Miskolci Járásbíróság és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kórház járdáit megtisztítani a hirtelen leesett nagy mennyiségű hótól.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Kilenc alkalomból álló biblioterápiás foglalkozást tartott intézetünkben Éva Alexandra, a Dombóvári Rendőrkapitányság dolgozója.
Intézetünkben 2016-ban indult együttműködés egy szekszárdi autóipari céggel, melynek során fogvatartottak hasznos munkához, és ezzel együtt keresethez juthatnak.
A Komádiban létesülő új büntetés-végrehajtási intézet személyi állományának két és fél hónapos első toborzási fázisának eredményeként 2017. januártól 64 új kolléga kezdhette meg a felkészülést a büntetés-végrehajtási szolgálatra.
Az ország északkeleti régiójában kialakult rendkívüli hóhelyzetre tekintettel a régió büntetés-végrehajtási intézetei hólapátokkal, seprűkkel és önkéntes munkát vállaló fogvatartottakkal siettek a városok önkormányzatainak segítségére. A jelentős mennyiségű hó eltakarításában a régióban jelenleg az egri, a miskolci, a sátoraljaújhelyi és a nyíregyházi bv. intézet nyújt segítséget, de a hóhelyzet alakulásával az akcióhoz még országszerte további bv. intézetek is csatlakozhatnak.
A Nyíregyházi Egyetem adott otthont az újonc fegyőrök eskütételének.
A Soproni Civitas Pinceszínház négy jelenetet mutatott be híres XX. század eleji pesti kabarészerzők írásaiból az érdeklődő fogvatartottaknak.
Egészségügyi kérdőívet töltöttek ki a kollégák, melynek segítségével felmértük állapotukat, szokásaikat.










