A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Balassagyarmati Fegyház és Börtön
1956. október 23-ai forradalom és szabadságharcról ünnepi keretek között tartottak megemlékezést a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetben, ahol a IV. Agglomerációs Központhoz tartozó Intézetekből az elismerésekben részesült kollégák és vezetőjük vettek részt. A múltidézést követően az elismerések átadására került sor.
Dr. Pintér Sándor Magyarország belügyminisztere nemzeti ünnepünk alkalmából miniszteri elismerő oklevelet adományozott, egyben pénzjutalomban részesítette Szenográdi Attila bv. főtörzsőrmestert, a Biztonsági Alosztály biztonsági felügyelőjét.
Sinkó Csaba bv. ezredes a Balassagyarmati Fegyház és Börtön parancsnoka egy fizetési fokozattal előresorolta Csalár István bv. törzszászlóst, a Biztonsági Alosztály műveleti főfelügyelőjét, Donkó Gábor bv. főtörzsőrmestert és Tillmann Balázs bv. törzsőrmestert, a Biztonsági Alosztály körletfelügyelőit.
Utalvány jutalomban részesült Barna Judit bv. főtörzsőrmester, a Műszaki és Ellátási Osztály segédelőadója, Géczi-Petői Mariann bv. őrnagy, a Műszaki és Ellátási Osztály osztályvezető-helyettese, Magos Csaba bv. százados, a Fogvatartási Ügyek Alosztály reintegrációs tisztje, Csáki Ildikó rendvédelmi alkalmazott, a Fogvatartási Ügyek Alosztály előadója, Gáspár Tamara bv. főtörzsőrmester, az Egészségügyi és Pszichológia Osztály szakápolója, Mágnás Melitta bv. törzsőrmester a Személyügyi és Titkársági Osztály segédelőadója, Jakus Gyula bv. főtörzszászló,s a Fogvatartotti-foglalkoztatás – Biztonsági Alosztály kiemelt művezetője, Bacsinszki Rita bv. őrmester, az Ipoly Cipőgyár Kft. Tiszalöki Fióktelep foglalkoztatási segédelőadója, Iskiné Hlinyánszky Edina bv. törzszászlós, a Sátoraljaújhelyi Fióktelep Textilgyártási Osztály segédelőadója és Kovács Dóra bv. törzszászlós, az Egri Fióktelep művezetője.
1956-os forradalom és szabadságharc olyan történelmi esemény, amely több annál, mint egy fejezet a történelemkönyvben, vagy egy piros betűs ünnep a naptárban. A terror és az elnyomás elleni hősi küzdelemre, a függetlenségre, a szabadság szeretetére emlékeztet. A pesti fiúk és lányok hősiessége, akaratereje, bátorsága világtörténelmet írt. Nem voltunk ott, nem vettünk részt az eseményben, mégis átérezzük akkori küzdelmeiket, életüket.
Ez a küzdelem, további erőt adhat a mindennapok szolgálatellátása során is.
„Ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak.”
Az elismerésekhez ezúton is gratulálunk, a további munkájukhoz sok sikert és jó egészséget kívánunk!