A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Balassagyarmati Fegyház és Börtön

Február 13-án, 14:00 órakor közös ebéddel vette kezdetét a 3 napos börtöncursillo program 11 „apostol” vezetésével és közel 20 fogvatartottal. A programot immáron 6. alkalommal szervezték meg a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben. A cursillo spanyol szó, kurzust, rövid tanfolyamot jelent.
A programok által a fogvatartottak szentmisén, rózsafüzér imádságon, keresztúton, szentségimádáson vettek részt, megismerkedve a katolikus hit alapjaival. Tanulással és imádsággal telt a közös munka. Az elhangzott előadásokról kiscsoportonként szimbólumrajzok készültek, amiket az esti kiértékeléseknél humorosan magyaráztak el a csoportvezetők. A papoknak, lelkészeknek és önkénteseknek a bíztató szavaik mind segítették az elítélteket a lelki útjukon.
A cursillo zárásán az előző évek „tanfolyamot” elvégzett elítéltjei is jelen voltak. A befejező ünnepségen a résztvevők elmondták, hogy mit adott nekik a 3 nap, illetve a szentmisében megáldott keresztet vehették át Juhos Ferenc atyától és Nagy József református lelkésztől.
A börtön falai között az ember könnyen elveszítheti a reményt. A bezártság, a társadalomtól való elszigeteltség, a múlt súlya és a jövő bizonytalansága sok fogvatartott számára olyan sötétséget teremthet, amelyből nehéz kiutat találni. A hit gyakran az egyik legfontosabb kapaszkodóvá válik. Sokan, akik ide kerültek, reményt vesztve érkeztek. A külvilág lassan elhalványul, az idő pedig másképpen telik. De amikor valaki megtalálja a hitét, akár egy imádságban, egy bibliai sorban vagy egy őszinte beszélgetésben annak a belső világában változást hozhat. A börtön kápolnájában gyakran olyan emberek ülnek egymás mellett, akik életükben sok rossz döntést hoztak. Mégis, itt nem a múlt határozta meg őket, hanem az a remény, hogy lehet másképp is.
A hit nem csupán kapaszkodót jelent sok fogvatartott számára, hanem egy új kezdet ígéretét is erőt adva ahhoz, hogy szembenézzenek a múltjukkal, hogy megbocsássanak másoknak, és ami talán a legnehezebb önmaguknak is. A rácsok mögött ez a belső átalakulás a legnagyobb szabadságot jelentheti.
„Mert ha a szívben megszületik a remény, akkor még a legszűkebb cella falai sem zárhatják be a lelket.”