A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Budapesti Fegyház és Börtön
Magasabb szintű jutalmat kapott Semmelweis nap alkalmából Kovács-Szuda Regina c. bv. törzszászlós, a II. Agglomerációs Központ Budapesti Fegyház és Börtön szakápolója. A büntetés-végrehajtás országos parancsnoka az egészségügyi szolgálatban végzett lelkiismeretes munkája elismeréseként egy fizetési fokozattal előre sorolta kolléganőnket.
A törzszászlós a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet állományban kezdte egyenruhás pályafutását 1999 júniusában. Az akkor huszonéves ceglédi ápolónőnek egykori osztálytársa ajánlotta a büntetés-végrehajtást.
„Emlékszem, az osztálytalálkozónkon hallottam először arról, hogy a börtönben is biztosítanak egészségügyi ellátást. Egy felügyelőként dolgozó iskolatársam javasolta, hogy jelentkezzek hivatásos szolgálatra. Néhány hónap elteltével fel is szereltem, és ezt a döntést azóta sem bántam meg. Ápolóként kezdtem, majd megszereztem a röntgenasszisztensi képesítést. A Fővárosiban elsősorban a fogvatartottak befogadásával és a tüdőröntgennel foglalkoztam.”
Reginát 2021-ben hívták át a Gyűjtőbe, ahol egy magasabb technológiájú röntgenkészülék és a hasi ultrahang kezelésével bízták meg. - „Nagy szeretettel fogadtak a Budapesti Fegyház és Börtönben, ahol az újonnan kialakított egészségügyi blokk működtetéséhez kerestek szakképzett asszisztenciát. Szakmailag magasabb szintet, nagyobb kihívást jelent számomra ez a munkakör, ezért igent mondtam. Tudni lehet rólam, hogy nem szeretek unatkozni, így a röntgenasszisztensi feladatok mellett a személyi állomány és a fogvatartottak alapellátásában is napi szinten részt veszek. Ott segítek, ahol tudok.”
Kolléganőnk hivatásának gyakorlása során mindig is szem előtt tartotta az emberséget. Az ellátásban szerzett tapasztalat és a határozottság mellett ezt emeli ki a jó ápoló legfontosabb ismérvei közül.
„Az egészségügyben dolgozónak mindegy, hol végzi a munkáját. Nekem a gyógyítás a feladatom, függetlenül attól, hogy a beteg rabruhát visel. A pályám során soha nem kerültem konfliktushelyzetbe. Egyszerűen oda kell figyelni a másik emberre. Ápolóként én találkozom először a betegekkel, akiknek nemcsak a szakértelem, hanem az emberi hangnem is ugyanolyan fontos.”
A törzszászlós huszonnégy éves bv-s pályafutása során nem először kapott jutalmat, de magasabb szintű elismerésben csak most részesült.
„Jól esik, ha hivatalosan is visszaigazolják, hogy értékes a munkám. Büszke vagyok az országos parancsnoki jutalmazásomra.”
Az elismeréshez ezúton is gratulálunk.