A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Budapesti Fegyház és Börtön
A világnap apropójából a Budapesti Fegyház és Börtön személyi állományából kérdeztük a fiatalokat.
Aradszky László híres dala szerint ugyebár „Nem csak a húszéveseké a világ!”, azonban augusztus 12. napja az ENSZ Közgyűlése által 1999 óta hivatalosan is a fiatalok világnapja, de természetesen a világ az óta is mindenkié.
Az ENSZ 1999-ben a fiatalok ügyeiért felelős miniszterek világkonferenciájának javaslatára határozta meg ezt a napot a fiatalok világnapjaként. A cél az volt, hogy a fiatalok számára platformot biztosítsanak, ahol hallathatják hangjukat, és aktív résztvevőivé válhatnak a döntéshozatalnak. Továbbá célja volt az is, hogy lehetőséget adjanak a fiataloknak, hogy felhívják figyelmünket a társadalomban elfoglalt szerepükre, jogaikra, nehézségeikre.
Az évek során a nap szimbolikus eseménnyé nőtte ki magát, amely minden évben más-más témát helyez a középpontba, például az oktatás, a foglalkoztatás, a klímavédelem vagy az egészségügy területén. A fiatalok kulcsfontosságú szereplők a társadalom minden szegmensében.
Elmondható, hogy Magyarországon is egyre nagyobb figyelmet kap ez a világnap. Ifjúsági szervezetek, iskolák és közösségi terek különféle programokkal és rendezvényekkel ünneplik ezt a napot, amelyek célja a fiatalok tájékoztatása, a párbeszéd elősegítése és a közösségi összefogás erősítése. Az ilyen kezdeményezések lehetőséget adnak arra, hogy a fiatalok jobban megismerjék jogaikat, és aktívan részt vegyenek a közösségi életben.
Ennek kapcsán kérdeztem kollégáinkat, hogy miért jó a büntetés-végrehajtás szervezeténél, a Budapesti Fegyház és Börtönben dolgozni?
Kollégáimtól néhány gondolat:
„Azért jó fiatalon a büntetés-végrehajtásnál dolgozni, mert nagyon sok kedvezményre vagyunk jogosultak, emellett számos előrelépési lehetőségeink vannak, valamint támogatják a továbbtanulást és önfejlesztést.”
„Fiataloknak a Büntetés-végrehajtási Szervezet izgalmas és megbecsült hivatást kínál, ahol már fiatal korban stabil egzisztenciát és hosszú távú karrierlehetőséget lehet építeni. A munka során értékes tapasztalatokat szerezhetsz, fejlesztheted a kommunikációs és konfliktuskezelési képességeidet, miközben közvetlenül hozzájárulsz a társadalmi rend fenntartásához. Emellett a szervezet támogatja a szakmai továbbképzést és a személyes fejlődést, ami lehetőséget ad arra, hogy fiatalon elindulj egy biztos, ugyanakkor kihívásokkal teli pályán.”
„Véleményem szerint azért jó fiatalként a büntetés-végrehajtás hivatásos állományában munkát vállalni, mert kiváló lehetőséget biztosít a karrierépítésre, stabil munkahelyet és biztos megélhetést nyújt. Szorgalommal, felelősségteljes munkavégzéssel és személyes fejlődéssel előrelépési lehetőséget biztosít, mindemellett pedig betekinthetünk a büntetés-végrehajtási szervezet komplex működésébe.”
"Azért jó fiatalként büntetés-végrehajtási intézetben dolgozni, mert stabil munkahely, mely tisztán látható és alakítható életpályamodellt ad. Az elvégzett munkát megbecsülik, előrelépési lehetőséget nyújt. Mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb szakterületet, ahol ki tud teljesedni. Kihívásokkal teli, felelősségteljes hivatás, hiszen a társadalom peremén lévő, kitaszított emberek reintergációja a cél, mely sok rétű feladatokkal jár együtt. Mégis olyan hivatás ez, melyért érdemes bejönni dolgozni."
Amennyiben szeretnél egy jó csapat tagja lenni, ne habozz és küldd el önéletrajzodat a bfb [dot] toborzasbv [dot] gov [dot] hu e-mail címre!