A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Budapesti Fegyház és Börtön
Nemzetközi nőnap alkalmából a Budapesti Fegyház és Börtön négy fő fogvatartottjának színvonalas szavalóműsorának szem- és fültanúi lehettünk.
„A nő önmagában a nagybetűs NŐ”- című szavalóműsorral készültek a fogvatartottak nőnap alkalmából.
Nemzetközi nőnap alkalmából a Budapesti Fegyház és Börtön négy fő fogvatartottjának színvonalas szavalóműsorának szem- és fültanúi lehettünk. Történelmi és etimológiai aspektusból megközelítve, három szempont szerint emelték ki a „Nő Értékét”:
- a nő önmagában a nagybetűs NŐ,
- a nő, mint anyakép,
- a nő, mint dolgozó nő.
Magyar és külföldi irodalom jeles képviselőinek verseiből állítottak össze egy csokorra valót. Heinrich Heine: Énekek éneke című versén keresztül szemléltették, hogy "a női test egy költemény....", a nő a leggyönyörűbb teremtmény, melyből nincs két egyforma a világon.
Ady Endre: Sirasson meg című költeményének segítségével mutatták be a nőt, mint Anyát, az anyai szeretetet mely önfeláldozó, feltétel nélküli, mindent megbocsát és elnyeli a bírálatot. További szavalatokat hallhattunk még, melyek Mécs László (A három királyfi bánata), József Attila (Az a szép régi asszony), Petőfi Sándor (Reszket a bokor, mert…), Vörösmarty Mihály (A Merengőhöz) tollából származtak, majd a magyar irodalom talán egyik legszebb verséből, József Attila: Óda című művéből adtak elő egy részletet. Végül Heinrich Heine: Mint egy virág olyan vagy című versével búcsúztak a jelen lévő kolléganőktől.
Az elítéltek színvonalas előadása a fogvatartotti reintegrációt is elősegítette, tekintettel arra, hogy a művészetterápia személyiségfejlesztő hatással bír, illetve formálja az általános műveltséget.