A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet
Fogvatartotti reintegrációs program keretén belül adtak át gyermekbútorokat és adventi díszeket a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottjai a Cseppkő Gyermekotthoni Központ lakóinak.
A Konvergencia régiókban megvalósuló „Fogvatartottak reintegrációja” című projekttel párhuzamosan Közép-Magyarország régióban működő „Fogvatartotti reintegrációs program” keretein belül adtak át gyermekbútorokat és adventi díszeket a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottjai a Cseppkő Gyermekotthoni Központ lakóinak. A 2016 októberében elindult EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg. A projekt a büntetés-végrehajtási szervezet reintegrációs tevékenységeivel szorosan együttműködve, azt kiegészítve valósul meg és egyik eleme a jóvátételi programok megvalósítása.
A Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet III. objektumában 240 órás asztalosipari szerelő képzésen OKJ-s részszakképesítést szerzett 19 fő, a II. objektumban pedig 11 fő végezte el sikeresen a 320 órás virágkötő OKJ-s szakmaképzést. A két szakmaképzésben részt vevő fogvatartottak részéről igény merült fel jóvátételi munkára, így kezdeményezésükre a férfi fogvatartottak különböző gyermekbútorokat (kisszekrény, kisszék, ruhafogas), a női fogvatartottak pedig adventi díszeket készítettek, melyeket együttesen ajánlottak fel a Cseppkő Gyermekotthoni Központ lakói számára.
A kész termékek 2019. december 11-én kerültek átadásra az otthon lakóinak, akik hálájuk jeléül különböző műsorokkal készültek a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet munkatársainak, illetve a helyszínre kivitt, az ajándékok készítőit képviselő fogvatartottaknak. A verses, énekes előadások nagyon meghatóak voltak, hiszen láthatóan sokat készültek a gyerekek, és nagy szeretettel adták elő azokat.
A műsorszámok után három fogvatartott válaszolta meg azokat a kérdéseket, melyeket az Otthonban élő gyerekek írtak össze számukra. Érdekes volt látni, hogy az addig egyfolytában izgő-mozgó fiatalok mozdulatlanul figyelik a fogvatartottak szavait.
Az esemény zárásaként a Cseppkő Gyermekotthoni Központ igazgatója, Dr. Herczeg Krisztián köszönte meg az ajándékokat, és hogy a büntetés-végrehajtási szervezet a reintegrációs tevékenységein belül kiemelt feladataként kezeli a jóvátételi programokat. A beszédet követően egy állófogadásra invitálta meg az Intézetet képviselő kollégákat és az otthon lakóit, ahol a gyermekek egy szendvics mellett, kötetlenül kérdezhették a börtönben dolgozókat is.
A Közép-Magyarország régióban működő "Fogvatartotti reintegrációs program" a Konvergencia régiókban megvalósuló "Fogvatartottak reintegrációja" című projekthez kapcsolódik. Az EFOP-1.3.3-16.2016.00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keréten valósul.