A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet



2025. május 14-én különleges esemény színhelyévé vált a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet III. objektumának kápolnája. A Magyar Evangéliumi Börtönmisszió szervezésében egy 24 főből álló német börtönmissziós csoport érkezett látogatóba, hogy egy közel kétórás lelki program keretében szolgáljon a fogvatartottak felé. A rendezvény nemcsak spirituális élményt nyújtott, hanem a hit és az emberi kapcsolódás erejét is megmutatta a falakon innen és túl.
A látogatás kezdetén Erdélyi Csaba börtönlelkész szívélyesen köszöntötte a vendégeket és a jelenlévő fogvatartottakat. Rövid, de tartalmas beszédében kiemelte: „Nem az számít, hogy honnan jövünk, hanem az, hogy kiben hiszünk, és hogyan tudunk egymás szívéhez közel kerülni – még ilyen zárt falak között is.” A lelkész szavai nyitottá tették a jelenlévők szívét a közösségi élmény befogadására.
A német missziós csoport tagjai tanúságtételekkel, énekekkel és imádságokkal készültek. A zenés dicsőítések mélyen megérintették a hallgatóságot – sok fogvatartott könnyes szemmel figyelte a dalokat, amelyek nemcsak nyelvükben, de üzenetükben is hidat képeztek a kultúrák és életek között. A szeretet, a megbocsátás és az újrakezdés üzenetei különösen nagy hangsúlyt kaptak. A program során lehetőség nyílt közös imára és beszélgetésre is. A találkozás végén több fogvatartott is személyesen fejezte ki háláját a vendégeknek, sőt többen érdeklődtek, hogyan kapcsolódhatnának be a jövőben a börtönmissziós alkalmakba.
Ez a meghitt délelőtt nem csupán egy látogatás volt – sokkal inkább lelki találkozás, melyben nem az ítélet, hanem a kegyelem és az elfogadás kapott főszerepet. A börtön falai közé ezen a napon beszűrődött valami abból a fényből, amelyet a hit közössége hozhat el – nemcsak azoknak, akik kint élnek, hanem azoknak is, akik a rácsok mögött keresik az újrakezdés útját.
A Magyar Evangéliumi Börtönmisszió továbbra is elkötelezetten dolgozik azon, hogy hasonló találkozások révén híd épüljön a társadalom és a börtönvilág között – egy híd, amelyen keresztül az emberség és a hit találkozhat.