A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Kalocsai Fegyház és Börtön
A farsang ugyan világi ünnep, ősi hagyományai a pogány ókorba nyúlnak vissza, alapvetően a gazdag néphagyományokra épül, mégis keresztény egyházi ünnepekkel van szoros összefüggésben. A farsangi időszak két egyházi ünnep: vízkereszt és a húsvéti nagyböjt közé ékelődik, a kezdete mindig ugyanakkor, a január 6-ai vízkeresztkor van.
Már az ókori népekre is jellemző volt, hogy a tél végét és a tavasz kezdetét nagy ünnepélyekkel köszöntötték. Ilyenkor szívesen bújtak különféle maskarákba. Az álarcok, szemüvegek, az arc eltakarása bevett szokás a farsangi mulatságokban.
A farsangi álarckészítés ezen népszokások nyomán került megszervezésre a Kalocsai Fegyház és Börtönben.
A kreatív foglalkozásokon 25-25 fő részvételével, 5 fős csapatokban dolgoztak a fogvatartottak. Az álarcok elkészítése során különböző technikákat alkalmazva festettek, színeztek, zsírkrétával dolgoztak a résztvevők. Minden alkotás egyedi és különleges, tükrözi a saját kreativitásukat, egyéniségüket.
A fogvatartottak körében nagy népszerűségnek örvendenek az ilyen jellegű foglalkozások, mert ilyenkor elfeledkeznek a napi problémákról, jó hangulat lengi át a termet, gyermeki lelkesedéssel alkotnak.