A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Kecskeméten is megkezdődött az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 projekt megvalósítása, mely a fogvatartottak reintegrációját, társadalmi visszailleszkedését segíti. A program minden börtönben elérhető, összességében 4000 fogvatartott vesz részt benne 2020-ig.
Kecskeméten is megkezdődött az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 projekt megvalósítása, mely a fogvatartottak reintegrációját, társadalmi visszailleszkedését segíti. A program minden börtönben elérhető, összességében 4000 fogvatartott vesz részt benne 2020-ig.
A „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt a szabadságvesztés büntetést töltő elítéltek és az előzetes letartóztatásban lévők társadalmi visszailleszkedésének elősegítését szolgálja. A személyiség- és kompetenciafejlesztő csoportfoglalkozásokon, szakmaképzési és utógondozási programokon, a családi kapcsolatok megerősítésén keresztül a programban résztvevők nagyobb esélyt kapnak arra, hogy a szabadulás után ne lépjenek vissza a bűnelkövetés útjára.
A program megszólítja a fogvatartottak környezetét is, az ügyintézésben érintett hivatalok munkatársait, a leendő munkáltatókat és a családtagokat is.
A projektben a munkaerőpiaci és társadalmi reintegrációt segítő szolgáltatások egy része a bevont fogvatartottak hozzátartozói számára is elérhetőek, ami újdonság az eddigi projektekhez képest.
A rendszeres kapcsolattartás, tájékoztatás a szabadultaknak lesz segítség, hiszen a környezet tudja őket segíteni, felkarolni a lakhatási problémák megoldásában, valamint a munkavállalás nehézségeiben is. A kezdeti problémák megoldásában segítségékükre lesz az a két tanácsadó is, aki 2017. április 1-én kezdte meg munkáját a Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
A projekt két munkatársa jelenleg a toborzást és tájékoztatást végzi a fogvatartottak körében. A kiválasztás után elindul az a munka, ami a társadalmi beilleszkedést segíti. A későbbiekben a kollégák Egyéni Fejlesztési Tervet készítenek a bevont fogvatartottakkal, akik a kompetenciafejlesztés mellett különböző OKJ szak- és rész-szakképzésben, betanító képzésben vehetnek részt. A résztvevőket szükség esetén felkészítik a pályaválasztásra, az álláskeresésre is. A projektben szerepet vállaló munkatársak szociális ügyek intézésében is segítséget nyújthatnak.
A projektről bővebben a TEtt-program oldalán olvashatnak!
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.