A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Márianosztrai Fegyház és Börtön
A Márianosztrai Fegyház és Börtön rabtemetője megújult. A rekonstruálás alkalmából 2023. december 14-én egy szakmai napot szerveztünk, ahol az érdeklődő és a meghívott vendégek tájékoztatást kaphattak a pálos rendi és a börtöntörténeti kiállítás kialakításának körülményei mellett a márianosztrai rabtemető történetéről is.
A rabtemető az idők során jelentős szerepet töltött be a börtön történetében.
A temetővel kapcsolatban már az az Ottília nővér is -aki a börtönt 1858-1949 között működtető Vincés nővérek egyike volt- mélyreható gondolatot fogalmazott meg: „A halálban megszűnt a különbség köztünk és közöttük.” Valóban, a temetkezési hely egyik egyedisége abban rejlik, hogy őrzők és őrzöttek egy helyen nyugszanak.
Az utolsó temetést 1967.december 18-án tartották, ezt követően bezárták és 1989-ig nem volt látogatható. 1998-ban részben rendbe hozták a temetőt, amely napkeltétől napnyugtáig látogathatóvá vált.
2011-ben a rabtemető szinte teljes mértékben helyreállításra került. A hely azóta sem merült feledésbe, az ott elhunytakkal kapcsolatban kapunk még néha egy-egy érdeklődő levelet, és a kereszteken itt-ott megjelenik egy-egy koszorú vagy friss virágcsokor is.
A temető jelenleg is megújulva várja látogatóit, hogy az érdeklődők egy félórás séta alkalmával megtapasztalhassák a temető évszázados hangulatát és a Börzsöny szépségének sajátos egyvelegét.