A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Márianosztrai Fegyház és Börtön
Nagyböjt első vasárnapján az evangéliumi szakasz Jézusnak a negyvennapos pusztai böjtjét idézi fel. A puszta, a kősivatag az elhagyatottság és a reménytelenség helye, ahol nappal a hőség, éjjel a hideg kínoz, ahol a medvék és oroszlánok mellett kígyók és skorpiók élnek. Az ember nem letelepedni akar a pusztában, hanem minél élőbb átkelni rajta. A böjt és a hozzá kapcsolódó számtalan gondolat, illetve azok megélése a hívő fogvatartottak számára is fontos.
A pusztaság – legalábbis azt reméljük – átmeneti. A pusztában megkérdőjeleződik minden. Ez a krízis – a kényszerű választás helye. Ahol kiderül, mi az, ami igazán fontos. Ha valakinek választani kell egy aranyrög vagy egy korty víz között a sivatagban, nem valószínű, hogy rosszul dönt.
Az Egyház a puszta választási lehetőségét kínálja fel mindnyájunk számára a Nagyböjttel: az önmegtagadás, a böjt gyakorlása során megtapasztaljuk, hogy nem mi vagyunk az életünk forrása – ha nem tápláljuk magunkat folyamatosan kívülről, elpusztulunk. Ez igaz a lelkiekre is. Amikor hamuval hinti meg a hívek fejét – figyelmeztetve arra, hogy ami a porból lett, az visszatér a porba – arra hív, hogy felismerjük az egész életünk átmeneti voltát, amelynek egyetlen célja a helyes döntés.
Az evangélium örömhíre, hogy Isten a Krisztust követőket elvezeti a feltámadás húsvéti örömére.
A Márianosztrai Fegyház és Börtönben börtönlelkész segíti a fogvatartottakat a vallásuk megértésében és megélésében. A börtönlelkész folyamatosan, egyéni- vagy kiscsoportos foglalkozások keretében találkozik a hitüket gyakorló fogvatartottakkal.